UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Dětský větrník

Chcete, aby vaše dítě pochopilo fyzikální zákony a sílu? Tak na to je ideální větrník pro děti! Vyberte si z nabídky na Dudlu a podpoříte s námi nadaci Radost dětem, které každý rok darujeme 20 % ze zisku. Mimo větrníků naše zákazníky také zajímají: doplňky do bytu, mlýnkyfrisbee, létající draci a házecí kroužky.

Hračka větrník

Už jako malí jsme věčně kroužili kolem zahradního větrníku jako supi. Fascinovalo nás především to, že pokaždé, když byl venku vítr, větrník se začal točit jako smyslů zbavený. V té době totiž nebyly mobily, takže všechny děti se sešly venku a pozoroval větrníky. Vydávaly takový zvláštní zvuk, když se točily. A je to jednou z nejkrásnějších věcí na mém dětství.
 
Vždy, když se řekne dětský větrník, okamžitě si vzpomenu na všechny ty vzpomínky prožité s točícím se větrníkem. Je ale dobré, že pokud chcete nějak dítě zabavit, stačí mu jeden koupit. Dnes ho seženete v každém obchodě. Co ovlivňuje koupi takového plastového a papírového větrníku?

Barva větrníku: Barva je jedním z nejdůležitějších faktorů pro děti, které větrník milují. No přece si nevyberou černou barvu větrníku, když jejich oblíbenou barvou je například červená, fialová, zlatá, růžová, nebo duhová!

Výška větrníku: Také je pro dítě důležité, jak bývá větrník velký. Někdy upřednostňují děti malý větrník (protože je to taková ta klasika a jsou na ni zvyklé), ale může se stát, že se najde i dítě, které ocení spíše větší větrník před menším. Každé dítě je totiž jiné a každého baví něco jiného. 

Cena větrníku: Cena větrníku není zase až tak nejdůležitějším faktorem, protože větrník není nějak extra drahý, takže se kvůli němu rozhodně nezadlužíte. Ale je možné, že existují i kvalitnější a větší větrníky, které už stojí podstatně více - dávají se třeba do hospod, nebo venkovních restaurací a jejich cena už je úplně jiná a větrník je na větší úrovni, než ten obyčejný dětský, který si v podstatě na každé pouti koupíte za pár desítek korun.
 
Každopádně větrníky jsou součástí našeho dětství a rozhodně mi více lidí, kteří žili v době, jako já (tedy nemobilové) určitě dá za pravdu, že větrníky byly s dětstvím silně spojené.

Věděli jste, že:

  • větrník vyráběný z PET lahví funguje skvěle jako plašič krtků, více v článku: Jak se zbavit krtka?
  • větrník je oblíbenou cukrářskou pochoutkou z odpalovaného těsta, kterou si zamilovalo miliony lidí hlavně díky své karamelové polevě
  • větrník se stal vzorem pro větrné elektrárny, kdy jedna moderní větrná elektrárna o výkonu 2 MW ročně vyrobí v průměru 4 430 MWh elektřiny, což představuje roční spotřebu 1265 domácností
  • nejvíc větrníková země na světě je Holandsko (Nizozemsko), kde větrné mlýny byly vystavěny za účelem odčerpávání vody a vysušování oblastí položených níže, než je hladina moře.
  • větrníky si snadno můžete vyrobit doma a to pomocí barevného papíru, nůžek na papír, drátu a špejle
  • větrníky u rodinných domů slouží v USA jako alarm pro blížící se tornáda a bouře
  • větrníky slouží v Africe k získání spodní vody podobně jako kompresor u studny
Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Prohlédněte si kompletní nabídku hraček:

Víte, že nákupem dětských větrníků na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás větrník pro děti nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

hracky-hrackarstvi-dudlu-bbb

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Pro maminky a tatínky