Sešity

3 položek celkem
Linkovaný sešit A5 s hmyzem
305 Kč

Jak originální sešit do školy či do práce. Velikost A5 je idální pro jakoukoliv Vaši tvorbu či zápisky. Z obou stran je hmyz - např. oblíbená beruška, motýl, vážka a spousta...

Kód: DS86998857
Linkovaný sešit A5 s rybou
305 Kč

Pilobřichu ostnitému se někdy také říká ryba svatého Petra nebo anglicky John Dory, je oblíbenou delikatesou v mnoha zemích a poznáte ho podle charakteristického flíčku ve tvaru...

Kód: DS38396946
Linkovaný sešit A5 - Varování pro rodiče: Nevhodný obsah
451 Kč

Hledáte-li vhodný sešit na tajný deník, můžete přestat hledat - právě jste ho našli! Tento krásný linkovaný sešit velikosti A5 je ozdobený logem, které se obvykle objevuje před...

Kód: DS25399443

Sešity

Pokud máte doma školáka, můžete být zmatení, až obdržíte seznam požadovaných sešitů. Sešity mají nejrůznější označení, specifika, kvalitu a účel. Rozkódovat označení školních sešitů nemusí být oříškem, pokud pochopíme několik základních pravidel:

Uveďme si konkrétní příklad: sešit s označením 423

 • První číslice vyjadřuje velikost sešitu: A4 (210x297 mm), A5 (148x210 mm) nebo A6 (105x148 mm).
 • Druhá číslice znamená kolik listů je v sešitě: 10, 20, 40 nebo 60
 • Třetí číslice označuje to, zda je sešit čistý bez čehokoliv, linkovaný a jaká je vzdálenost mezi linkami nebo čtverečkovaný.
 • 0 – bez linek
 • 1 – linkovaný, výška řádku 20 mm
 • 2 – linkovaný, výška řádku 16 mm
 • 3 – linkovaný, výška řádku 12 mm
 • 4 – linkovaný, výška řádku 8 mm
 • 5 – čtverečkovaný sešit, velikost čtverečků 5x5 mm
 • 8 – tečkovaný sešit, vzdálenost teček 5 mm (vhodný pro psaní i kreslení)
 • 10 – kombinovaný sešit pro výuku Hejného metody, na jedné straně čtverce o velikosti 10x10 mm, druhá strana je čistá

Ještě vzpomeňme notový sešit, sešit na slovíčka, úkolníček a sdělníček. Prvňáčkům usnadňují začátek psaní sešity s pomocnými linkami - 511 s jednou pomocnou linkou (šířka řádku 20 mm) a 512 s dvěma pomocnými linkami (šířka řádku 16 mm). Některé tyto sešity jsou orientované i naležato pro dosažení delších řádků. Najdou se i sešity, které postrádají jakékoliv značení (dovezené ze zahraničí). Čím vyšší je studijní ročník, tím se používají sešity s nižšími řádky a více stránkami.

Co se týká typu papíru, ze kterého je sešit vyroben, nejčastěji se prodávají dva druhy. Kvalitnější sešit obsahuje listy z nového papíru. Levnější EKO sešity mají listy z recyklovaného papíru. Recyklované sešity mají nevýhodu, že mohou snáze prosáknout a mají lehce nažloutlé barvy listů. Sešity se obvykle balí do igelitových fólií, ale lze už koupit i sešity s plastovými deskami. Vazby mají sešity obvykle sešívané, lepené nebo kroužkové. Některé sešity se vyrábí už s tištenými okraji.

Pro Dudlu napsala: Martina

Prohlédněte si kompletní nabídku hraček:

Víte, že nákupem sešitu na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás sešit nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

kreativni-tvoreni-dudlu-bbb

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Pro maminky a tatínky

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení