Jak odnaučit dítě dudlíku?

Dudlík je jistě ožehavým a velmi probírané tématem všech maminek. Pokud už je ale vaše děťátko větší a pořád dudlík vyžaduje, není to úplně dobře. Většina maminek přemýšlí, jak svoje dítě odnaučit dudlíku, zkouší všemožné metody, ale žádná z nich bohužel nezabírá. Proto jsem si pro vás sepsala něco o dudlíku a o tom, jak odnaučit dítě dudlíku. 
 
jak-odnaucit-dite-dudliku
 
Jak odnaučit dítě dudlíku? (Zdroj fotky: Freepik.com)
 
Takže nejlepší metodou, která se osvědčila opravdu hodně maminkám (a předtím byly bezradné a vlastně ani nevěděla, jak dítěti dudlík odnaučit), je úplně jednoduchá a mnohé maminky by možná ani nenapadla. Metoda se jmenuje metoda ustřihnutí dudlíku. To znamená, že stačí, abyste ustřihli silikonovou část dudlíku a zbytek dítěti dali. Dítě se na vás bude koukat opravdu zvláštním pohledem a bude vskutku velmi překvapené; stačí ale říct, že žádný jiný dudlík po ruce nemáte a nechat to tak. Je pravděpodobné, že dítě si dudlík ze začátku zkusí jako předtím, ponechá si ho v ruce, ale zjistí, že to není ono. Poté dudlík bude po vás ještě dudlík pár dnů vyžadovat, ale nakonec začne usínat samostatně bez dudlíku.
 
Je zde ale ještě jeden zádrhel a vlastně i podmínka, kterou musíte dodržet, abyste dítě od dudlíku odnaučili a ono ho samo přestalo chtít. Tato podmínka je taky vlastně úplně jednoduchá a přitom i logická - a to je ta, že když dudlík budete stříhat, dítě vás přitom nesmí v žádném případě vidět. Pokud by vás totiž vidělo, mohlo by to brát jakousi zradu a mohlo by se cítit docela dost podvedené. Mohlo by vám to nějakou dobu zazlívat. Když ale ukážete jen ustřižený dudlík, pochopí a vnímá to rozhodně lépe a rozhodně také neví, že jste dudlík ustřihli vy a bude to i lépe a snadněji akceptovat. Pokud se ale bojíte dudlík ustřihnout celý, ustříhávejte jej postupně a po částech a dávejte dítěti. Odvykne si stejným způsobem. 
Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si na Dudlu těhotenské, kojenecké a dětské zboží:

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení