UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak odnaučit dítě dudlíku?

Dudlík je ožehavým a velmi probíraným tématem všech maminek. Pokud už je ale vaše děťátko větší a pořád dudlík vyžaduje, není to úplně dobře. Většina maminek přemýšlí, jak svoje dítě odnaučit dudlíku, zkouší všemožné metody, ale žádná z nich bohužel nezabírá. Nejúčinnějším způsobem, jak dudlík nadobro odbourat, je ustřihnutí špičky.
 
jak-odnaucit-dite-dudliku
 
Jak odnaučit dítě dudlíku? (Zdroj fotky: Freepik.com)
 

 Ustřihnutí dudlíku

Nejlepší a nejrychlejší metodou, která se osvědčila opravdu hodně maminkám, které se rozhodly své dítě dudlíku odnaučit, je metoda ustřihnutí dudlíku. To znamená, že stačí, abyste ustřihli špičku dudlíku nebo celý dudlík.
 
Dítě se na vás bude koukat opravdu zvláštním pohledem a bude vskutku velmi překvapené; stačí ale říct, že žádný jiný dudlík po ruce nemáte a nechat to tak. Je pravděpodobné, že dítě si dudlík ze začátku zkusí jako předtím, ponechá si ho v ruce, ale zjistí, že to není ono. Poté dudlík bude po vás ještě pár dnů vyžadovat, ale nakonec začne usínat samostatně bez dudlíku.
 
 

hracky-pro-nejmensi

 
Je zde ale ještě jeden zádrhel a vlastně i podmínka, kterou musíte dodržet, abyste dítě od dudlíku odnaučili a ono ho samo přestalo chtít. Tato podmínka je taky vlastně úplně jednoduchá a přitom i logická - když dudlík budete stříhat, dítě vás přitom nesmí v žádném případě vidět. Pokud by vás totiž vidělo, mohlo by to brát jako zradu a mohlo by se cítit podvedené.
 
Mohlo by vám to nějakou dobu zazlívat. Když ale ukážete jen ustřižený dudlík, pochopí a vnímá to rozhodně lépe, protože neví, že jste dudlík ustřihli. Pokud se ale bojíte dudlík ustřihnout celý, ustříhávejte jej postupně a po částech a dávejte dítěti. Odvykne si stejným způsobem. 
 
Pro Dudlu napsala: Simona Holá | Editace: Andrea Bělohradská

Vyberte si dětské zboží:

Pokračujte v čtení blogu: