UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak vypadají potničky?

Potničky trápí většinou malé děti, nejčastěji miminka. Potničky jsou v podstatě vyrážkou z tepla. Vznikají především z toho důvodu, že novorozenci a malá miminka nemají ještě plně vyvinutý termoregulační systém tak jako dospělí. Stačí tak pobyt ve vlhkém nebo teplém prostředí, příliš mnoho vrstev oblečení a problém v podobě vyrážky je na světě. Na vině může být ale také horečka nebo nedostatečné osušení těla po koupání. Jak takové potničky poznat a co je pro ně typické? Dá se jich nějakým způsobem rychleji zbavit nebo zmizí samy?

jak-vypadaji-potnicky

Co na dětské potničky? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Kde se potničky vyskytují?

Potničky je možné zaměnit i za některou z vyrážek typických pro různá dětská onemocnění. Zpočátku se projevují jako drobné červené skvrny, které se ovšem postupem času změní na pupínky naplněné tekutinou (malé puchýřky). Tyto puchýřky za pár dnů prasknou, vysychají a zahojí se. Kůže se v místech puchýřků může třeba i loupat.

Nejvíce se mohou tyto pupínky objevit na tvářích a také v oblasti pod plenkou, kde se často udržuje vlhkost. Zkrátka všude tam, kde se pokožka více potí a kůže tak nemůže tolik dýchat. Potničky se mohou objevit i v podpaží nebo tříslech.

hracky-pro-nejmensi

Co je dobré na potničky?

Jak potničky ošetřovat? Většinou zmizí samy i bez vašeho zásahu. Vyzkoušet ale můžete různé hojící a vysušující masti nebo krémy na opruzeniny, případně krémy s obsahem zinku, které mohou pomoci hojení alespoň trochu urychlit. Skvěle působí i odvar z řepíku, který působí antisepticky.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková | Editace: Andrea Bělohradská

Vyberte si dětské zboží:

Pokračujte v čtení blogu: