UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak vyvařit dudlík?

Vyvaření dudlíku je velmi snadné. Napustíte vodu do hrnce a necháte v ní 10 minut dudlík vybublat. Zdá se, že na tom není opravdu nic, co by nás mohlo zaskočit. Jeden den jsem byla opravdu hodně unavená, tak že se mi manžel sám nabídl, že dudlík dá vyvařit.

jak-vyvarit-dudlik

Jak dlouho vyvařit dudlík (Zdroj: Freepik.com)

Jak sterilizovat dudlík?

Dala jsem mu jen tuhle jednoduchou instrukci, tak to zapnul. Já už předtím nandala oběd a šli jsme se vedle do obýváku najíst. Pustili si film a malý nám také naštěstí krásně usnul. Po náročném týdnu, prostě konečně pohodové sobotní odpoledne, jak má být. Ale za chvíli nás překvapil smrad. Tak jsem řekla že zavřu okno, že někdo zas někde něco pálí.

Jenže smrad začal sílit. Byla to divná spálenina uměliny. Manžel u filmu usnul stejně, jako syn a tak jsem se šla raději podívat do kuchyně já. Přišla jsem a tam všude kouř. A jen jsem doběhla ke sporáku, kde v hrnci byl již celý dudlík řádně rozpečen a jeho zbytky byly připáleny ke dnu hrnce.

To už se pomalu vzbudil i manžel se slovy: „Kde jsi a co se to děje?“ Syn za chvíli vstával také. Toho manžel co nejdříve rychle odnesl do kočárku a na chodbu. Otevřeli jsme všechna okna, hrnec manžel odnesl ven a se synem se prošli na čerstvém vzduchu.

hracky-pro-nejmensi

I když jsme se vrátili z dlouhé procházky, smrad v bytě byl bohužel pořád, a tak jsme museli tři dny bydlet u manželových rodičů, domů jen občas jezdit zkontrolovat okna a hlídat počasí, protože byt byl po tu dobu neobyvatelný. Navíc k našemu neštěstí to byl synův nejoblíbenější dudlík a jiný prostě nefungoval správně.

Vydali jsme se tedy sehnat ten samý. K našemu neštěstí ho nikde neměli a sehnali jsme ho až ve čtvrtém obchodě. Takže za mne všem vřele doporučuji tuto jednoduchou činnost nepodcenit, hlavně si hlídat čas, následky jsou totiž jinak cítit opravdu pěkně dlouho. Do našeho domečku jsme už raději pořídili rovnou nový sporák i s časovačem, aby se nám něco podobného nestávalo. Ale zde je potřeba zase nezapomenout nastavit čas.

Pro Dudlu napsala: Zuzana Slámová

Vyberte si dětské zboží:

Pokračujte v čtení blogu: