Když se ochladí aneb nošení v zimě.

Jakmile začne rtuť teploměru nezadržitelně klesat a venku začnou poletovat první sněhové vločky, je načase začít přemýšlet nad tím, jaký bude další osud vašeho nošení v šátku či nosítku. V podstatě máte tři možnosti - buď na těch několik chladných měsíců nosit přestanete a své dítko krutě a nemilosrdně přesunete do kočárku (a budete klepat kosu každý zvlášť), nebo budete vrstvit a vrstvit (což nebude zrovna dvakrát pohodlné) anebo si pořídíte teplou nosící bundu, pod níž svůj poklad bezpečně uschováte a nebudete si připadat jako tučňák na posledním tažení.

nosici-bundy-dudlu

Dámské nosící bundy

Výhody nošení v zimě

Taková nosící bunda v sobě ukrývá celou řadu výhod. Jednou z nich je třeba to, že je možné nosit ji už v těhotenství, kdy svou starou bundu či kabát přes zvětšující se bříško už nezapnete, a když se miminko narodí, připnete na místo těhotenské vsadky vsadku nosící a své děťátko můžete v bundě nosit vesele dál, jen s tím rozdílem, že už to nebude pod srdcem, ale na srdci. A já vám tady a teď můžu zaručit, že to bude to nejlepší, co vás při zimních procházkách mohlo potkat, protože a jelikož...

Zaručeně největším pozitivem šátkování v zimě totiž je, že nošení dítěte na těle a pod bundou vám oběma zajistí dokonalý tepelný komfort. S klidem bych ho nazvala doslova všeobjímajícím teplem, které vám nevyčaruje ani ta nejteplejší péřovka a horký svařák k tomu. Tím, že se rozhodnete sdílet nosící bundu se svým dítkem, poskytnete jeden druhému své vlastní teplo a bude vám báječně.

Z vlastní zkušenosti musím říct, že když se za těch několik zim, během nichž jsem nadšeně nosila nejdříve jednoho a pak druhého syna, sem tam nějakým nedopatřením stalo, že jsem do chladných ulic vyrazila sama, v obyčejném zimním kabátu a bez toho svého věrného, hřejivého uzlíku, byla mi vždycky zima. Tělesné teplo je holt tělesné teplo a nenahradí ho ani ten nejteplejší zimní kabát.

Jak obléct miminko do šátku

Rozhodnete-li se pro pohodlí své i vašeho miminka investovat do nějaké teplé nosící bundy, určitě můžete dát sbohem zdlouhavému vypravování ven a navlékání sebe i svého nošence. Pokud totiž nosíte dítě v šátku a navíc pod bundou, odpadá vám oběma hned několik vrstev oblečení - dítě i sebe v podstatě můžete obléknout jako na doma, případně přidáte jen lehký svetřík nebo mikinu, teplé ponožky/návleky na nožičky či zateplené capáčky, nákrčník a čepičku. Toť vše, žádný tlustý overal, bundička ani kombinéza nejsou potřeba. Šátek samotný se počítá jako jedna vrstva oblečení a když k tomu ještě připočtete nosící bundu a teplo maminky (nebo tatínka), je nad slunce jasné, že o teplo a pohodlí svého zlatíčka i sebe sama se bát nemusíte.

hracky-pro-nejmensi

Tím, že nemusíte sebe ani své dítě oblékat do x různě silných vrstev oblečení zároveň ušetříte spoustu času i vlastních nervů. To ocení především ti, kteří mají (stejně jako já) to ohromné štěstí, že bydlí ve vyšším patře bytovky, kde z nějakých záhadných důvodů není výtah, takže musí zdolávat několik pater schodů než se dostanou ke kočárku kdesi v útrobách sklepa (což s ječícím uzlíkem v náručí není úplně příjemné), a pak rodiče více malých dětí (realita oblékání více kusů současně je vskutku vražedná, věřte mi).

Prostě a jednoduše — když máte šátek a nosící bundu, prostě jen lehce přiobléknete kritická místa, navážete dítě, zapnete bundu a odcházíte. Jak jednoduché a osvobozující! Nošení mláděte pod bundou si prostě zamilujete natolik, že už vám ani nebude vadit, když z vás v obchodě poteče pot a půjdete z nákupu ověšeni jako vánoční stromeček. To všeobjímající teplo za to totiž rozhodně stojí.

Ze zápisníku blogerky: Ája Bělohradská | Editace: Andrea Bělohradská

Vyberte si dětské zboží:

Pokračujte v čtení blogu: