UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je daňový bonus?

Jste rodičem? A uplatňujete tak slevu na dítě? Už jste tedy slyšeli o daňovém bonusu? Z čeho se vlastně počítá? Je to rozdíl mezi vypočtenou daní z příjmu a slevou na děti. Tedy slevy na dani za děti, abychom to lépe specifikovali.

co-je-danovy-bonus
(Zdroj fotky: Freepik.com)

Tuto částku, která vám vyjde jako daňový bonus vám bude vyplácet Finanční úřad. Limit tohoto bonusu je navíc neomezený. V dnešní době navíc platíme na daních nemalé částky.

Čím vyšší budete mít příjmy tím vyšší budou také vaše daně. Každý rok si můžete, ale podat na váš Finanční úřad doklad, který určitě všichni znáte a jednou jste ho určitě již podepisovali. Jedná se o Daňové přiznání. Pomoci s tímto dokumentem vám může vaše účetní a nebo osoba, která se v tomto vyzná. Kdo si navíc troufá a je natolik schopný, daňové přiznání si může vyplnit sám. Pozor jen na to, abyste nezapomněli uvést co je potřeba nebo něco nezamlčeli či nezaslali potřebné doklady na základě, kterých jste vše vypočítali. Nic se, ale neděje pakliže zapomenete některé dokumenty zaslat. Z F.Ú. se vám zajisté ozvou a můžete tedy vše napravit a zaslat a to třeba i elektronicky. Vše je o domluvě s úředníky.

Hlavu vám za to určitě neutrhnou, protože to jsou také lidé jako my. Navíc si lehce a snadno dohledáte informace o tom, kolik budete muset zaplatit jako OSVČ, zaměstnanec atd. Jsou i daňové kalkulačky, které vám rychle pomůžou. Kdo si navíc zvolí a zaplatí dobrou účetní, která se mu bude navíc starat o jeho daně, tak má vyhráno. Navíc pokud jste malý podnikatel, který si nemůže dovolit, aby platil měsíčně účetní, tak může zvolit jinou možnost. Jsou účetní, které vám daně spočítají prakticky na počkání, a vy jim tak jednorázově zaplatíte. Vše je vždy o domluvě. Proto si už marně nelámejte svou hlavu a přenechte tyto starosti někomu jinému kdo se v tomto odvětví pohybuje daleko lépe.

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: