UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je frančíza?

Chtěli byste podnikat a nevíte v čem? Zakládat si v dnešní době svou vlastní firmu není pro vás, protože se tak bojíte toho zda byste pak měli na všechny nečekané výdaje? A co se stát frančízantem? Líbí se vám navíc vaše oblíbená restaurace nebo snad i chodíte rádi do zdravé výživy, která má malý obchůdek?

co-je-franciza
(Zdroj fotky: Freepik.com)

Pakliže ano tak spolu můžete uzavřít smlouvu. Tyto firmy vám dají své know-how, ale za poplatek. Ostatní výdaje na podnikání si budete platit už vy sami. Budete tedy podnikat pod jejich značkou samozřejmě také musíte dodržovat určité zásady apod. co jsou ve smlouvě, kterou jste uzavřeli.

Nemusí se jednat o jídlo, ale také i o fitness centrum, které chce rozšířit své centrum nejen v hlavním městě, ale také i dalších městech kde je vysoká poptávka právě po cvičení a daných lekcích, které právě nabízí toto fitness centrum. Jedná se převážně o dámskou nebo i pánskou klientelu? Kdo nyní přemýšlí nad touto možností měl by si také ujasnit jak dlouho v tomto všem chce setrvat. Není to investice jen na pár týdnů, ale také i na pár měsíců a kdo je úspěšný může tak podnikat i několik dlouhých let, a to také úspěšně. Kdo si neví navíc rady a potřebuje tak více informací právě o této spolupráci tak si může přečíst podrobné informace právě na internetu, kde o frančíze koluje neskutečně mnoho diskuzí. Nebo se můžete také zeptat daných frančízantů kteří se do toho pustili. Určitě vám některý z nich rád odpoví.

Určitě také znáte světové frančízy jsou jimi například KFC nebo McDonald. Ano tak tyto společnosti známe opravdu všichni. Kdo si tam nikdy ve svém životě neobjednal jídlo a netrpělivě nečekal kdy jej bude mít už v ruce? Nebo si snad do dnešního dne u nich stále dáváte jídlo? Pak už chápete jak funguje frančíza. Než půjdete do frančízy zkuste si na papír sepsat pro a proti, a pak se podle toho rozhodnout. Určitě nic neuspěchejte.

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: