UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je exekuce?

Tak s tímto pojmem jsme se setkali asi už všichni. Minule jsme se bavili ohledně insolvencí a nyní přichází na řadu exekuce. V těchto dvou názvech je rozdíl, i přestože si mnoho lidí myslí, že to je naprosto to samé. Jak vlastně vznikne taková exekuce.

co-je-exekuce
(Zdroj fotky: Freepik.com)

Představte si následující situaci, kdy si půjčíte peníze na vámi potřebnou věc. Může se tedy jednat o nové auto, ale po nějaké době nebudete moci splácet, protože se vám stane pracovní úraz. Najednou příjmy klesnou o velkou část, do toho navíc máte manželku na mateřské, a tento příjem také není nijak vysoký. Kde najednou peníze na splátky vezmete? Můžete si půjčit další?

Nebankovní společnosti vám je mile rádi půjčí, ale kolik jim pak vlastně splatíte? To raději nechtějte vědět. Napadne vás také možnost nesplácet nebo to o nějakou dobu odložit pokud to jde. Jenže to stále narůstá. Takto to trvá delší dobu a vy se rozhodnete pro další půjčku, když už jste opět ve svém zaměstnání. Po pár měsících dostanete výpověď a kde sehnat narychlo novou práci? Tady se nám situace začíná docela dost zamotávat. Nemáte už z čeho splácet a úroky se vám načítají. Jakmile se začnete tomu všemu vyhýbat poté v této věci může učinit váš věřitel další kroky. Setkat se, ale můžete s exekucí i v případě, že si zakoupíte auto, které je již v exekuci. Co taková stavba? Ano i ta může být zatížená. O exekuci bychom mohli diskutovat do pozdních večerních hodin, ale více si můžete přečíst v poradnách jak dále probíhá, a to i s vysvětlením odborných názvů.

Jak se exekuci v dnešní době vyhnout? Přemýšlejte nad tím jak hospodaříte se svým majetkem, a pokud na něco nemáte a není to pro vás životně důležité tak se nezadlužujte. Pokud vám navíc slouží vaše staré auto tak ještě o rok nebo o dva počkejte, pakliže vidíte ve svém okolí sousedy kteří přišli o svou práci. Vyjít s penězi zvládnete určitě i vy.

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: