Omlouváme se, ale z důvodu stěhování skladů do nového a restrukturalizaci firmy Gadgets House s.r.o. obchod je dočasně nefunkční a objednávky se nevyřizují. Situaci se snažíme vyřešit, děkujeme za pochopení.

Co je movitý a nemovitý majetek?

Majitelem nějakého majetku jsme každý z nás. Rozděluje se také na movitý a nemovitý majetek. Co je, ale co? Movitý majetek, který pro nás bude daleko rychlejší a snadnější na pochopení je tedy ten se kterým můžete manipulovat. Přestěhovat na jiné místo a to fyzicky. Kdo vlastní auto, šperky, chytré telefony, notebook, počítač apod. je majitelem movitého majetku. Do této kategorie, ale také spadají cenné papíry, majetková práva nebo dokonce i zvířata. Oproti tomu nemovitý majetek lze definovat jako majetek, který je pevně svázán s půdou.

co-je-movity-a-nemovity-majetek

(Zdroj fotky: Freepik.com)

Nejde s tím, ale nijak manipulovat. Jedná se tedy o pozemky, budovy a také místnosti v budovách. Tak a nyní určitě zajisté přemýšlíte co vlastníte. Je dobré si také sepsat seznam, který vám ukáže, že toho máte daleko více než jste si do dnešního dne mysleli. Také jsou různé stolní hry, které dokážou odhalit jak vlastně přemýšlíte nad tím jak hospodaříte. Co takové Monopoly? Ano ty jsou skvělé na získání zkušeností, které budou potřebovat třeba i vaše děti, které se tak naučí také pomaličku hospodařit.

Finanční gramotnost je v dnešní době důležitá nejen proto, abyste si srovnali co je na prvním místě ve vaší domácnosti, ale také abyste se naučili hospodařit s majetkem i na další roky. Proč si tedy brát půjčku na Vánoce, protože chcete ukázat své rodině, že jim můžete dopřát i drahé dárky? Ano dobře se půjčuje, ale poté se už hůře splácí. Člověk se do této situace velmi rychle zamotá, začne se mu líbit, že najednou má vše co chtěl, ale poté nastává trochu krysí závod. Chodíte denně do práce, ale nesmíte omarodit, protože byste tak neměli na konci měsíci pomalu ani na suchý rohlík. Proč si tedy pomalu nešetřit a dopřát si tak něco co si přejete už déle, ale za to budete mít tak klid? Ano dá se to zvládnout. Kdo je trpělivý a dokáže tak tuto věc, dokáže i daleko více.

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: