UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je majetkové přiznání?

Víte v dnešní době co je majetkové přiznání? Je to taková kontrola nad tím, aby ti co rozhodují o veřejných penězích nemohli tak ve svých funkcích zbohatnou a to nepozorovaně nebo snad dokonce nevysvětlitelně. Politici by měli tedy podávat svá majetková přiznání, aby nad nimi byla dostatečná kontrola.

co-je-majetkove-priznani

(Zdroj fotky: Freepik.com)

Myslíte si, že je to dobře nebo ne? Taková diskuze může v mnoho rodinách vyvolat vášnivé diskuze při kterých se rozhádá nejen dcera se svým otcem, ale také manželé. Každý má jiný názor a vidí svět ze svého podhledu. Nikdo by tomu druhému neměl tak vnucovat svůj názor, i přestože si myslí, že jen on má v danou chvíli pravdu. My jako zaměstnanci nebo také jako OSVČ máme také povinnost platit daně a zdůvodnit i velký přísun peněz. Navíc si jako zaměstnanec můžete uplatit slevu na děti. Jenomže co dělat v případě, že potřebujete vyplnit daňové přiznání a nerozumíte některým věcem, které tam jsou uvedené? Můžete si tak zaplatit účetní, která vám vše a řádně vyplní. Koho zajímají finance tak se může obrátit na svou banku, a tak vhodně investovat. Do čeho je v dnešní době vlastně dobré investovat?

Mnoho diskuzí se vede o nákupu zlata. Kolik majetku vlastníte? Do této skupiny se také počítají i movité věci jako je váš automobil či automobily, mobilní telefony, vybavení domu apod. Lidé si mnohdy neuvědomují kolik okolo sebe mají majetku a chtějí daleko více. Chcete si půjčit, protože se vám líbí sedačka do obývacího pokoje, ale nyní na ní zrovna nemáte? Nemyslíte si, že ta vaše stará ještě nějakých pár měsíců vydrží? Proč si půjčovat na věci, které k životu nutně nepotřebujeme? Co, když se vám rozbije okno, přestane jet auto díky kterému se dostáváte denně do práce, protože bydlíte na vesnici kde nejezdí ani autobus? Zkuste se tedy ještě dnes zamyslet nad tím jaká koupě je v současné době pro vás skutečně důležitá a která dokáže ještě chvíli počkat.

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: