UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je klientské číslo české spořitelny?

Co je klientské číslo české spořitelny? Česká spořitelna je finanční instituce České republiky a jedna z největších bank ve střední Evropě. Banka má přibližně 2 miliony klientů, 50 poboček po celé zemi a více než 1 500 bankomatů.

co-je-klientske-cislo-ceske-sporitelny

 (Zdroj fotky: Freepik.com)

Třetí největší věřitel v České republice podle objemu aktiv, Česká spořitelna, používá k identifikaci svých klientů unikátní číslo. Číslo začíná dvěma písmeny (buď ČS, nebo CS), za nimiž následuje šest číslic, pak pomlčka a dalších 5 číslic, po nichž následují další dvě písmena a tři další číslice. První dvě písmena označují pobočku, ve které jste si účet otevřeli.

Klientské číslo České spořitelny je jedinečné číslo přidělené vašemu účtu. Najdete ho na své bankovní kartě, ve výpisu z účtu nebo v aplikaci mobilního bankovnictví.

Jaké je klientské číslo České spořitelny

Klientské číslo je jedinečné identifikační číslo každého klienta České spořitelny. Skládá se z 11 číslic a slouží jako prostředek k identifikaci klientů.

Jak zjistit klientské číslo české spořitelny

Chcete-li zjistit své vlastní klientské číslo, měli byste se přihlásit ke svému účtu na internetových stránkách banky nebo v mobilní aplikaci. K tomuto účelu bude vyžadováno vámi zvolené uživatelské jméno a heslo.

Na domovské stránce internetových stránek České spořitelny a v pravém horním rohu klikněte na "Přihlásit se". Poté opět zvolte možnost "Přihlásit se" a zadejte své uživatelské jméno (najdete ho také na výpisu) a heslo.

Nyní byste měli být schopni zobrazit některé informace o svém účtu, například aktuální zůstatek a jaké platby byly v poslední době provedeny.

Chcete-li se o tomto účtu dozvědět více, klikněte na "Více informací" v části "Informace o účtu". Tím se dostanete na stránku s podrobnějšími informacemi o účtu včetně jeho čísla IBAN (které budete potřebovat, pokud chcete převést peníze do zahraničí).

Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: