UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je recese?

Ekonomie nebo snad ekonomika? HDP? Všechny tyto názvy jsou si velmi blízké. Ale co je to taková recese? Pokud jste se někdy už setkali s makroekonomií tak právě do ní spadá recese. Je tedy definována jako pokles reálného hrubého domácího produktu  a to po 2 nebo více po sobě jdoucích (následujících) čtvrtletí v roce.

co-je-recese
(Zdroj fotky: Freepik.com)

Můžeme to tedy chápat jako ústup (pokles). Recese má samozřejmě také vliv na pokles ekonomických příjmů firem, ale také jejich zisků. Projevem právě recese může být inflace díky, které je vysoký nárůst cen. Odborné články kterých je na internetu v dnešní době opravdu velká spousta tak nám můžou napovědět daleko více o této problematice. Koho navíc zajímá toto téma, tak si může tedy vyhradit několik desítek minut času na to, aby si mohl tak přečíst velmi zajímavé informace. Do této kategorie můžete také samozřejmě zařadit i to, abychom si začali střádat své vydělané peníze někam do kasičky a to na horší časy.

 Dobře investovat nebo snad nakládat s penězi není pro některé lidi tak jednoduché jak se pro jiné na první pohled zdá. Nikdy člověk neví na co finanční prostředky bude tak později potřebovat a není tedy dobré si narychlo sehnat nějakou tu půjčku. Pakliže se navíc později do tohoto kruhu zamotáte může to být daleko horší následky jakými mohou být nejen insolvence, ale také exekuce. Těmto lidem poté zůstává malá částka na živobytí a jsou tak vedeni v registru dlužníků. Později po splacení vašich dluhů můžete tedy narazit na to, že vám třeba nebude chtít vámi určená banka půjčit. Ano i takové případy jsou dnes a denně. Proto si dobře rozmyslete zda budete své peníze utrácet za věci, které třeba vůbec nepotřebujete nebo si část budete ukládat stranou. Kdo si navíc neví rady jak zacházet s penězi může zvolit také různá centra, která vám zajisté s vaším problémem tak rychle pomůžou a navíc i dobře poradí.

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: