UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Kdo je pojistník a kdo je pojistitel?

Jste vlastníkem osobního automobilu? Pokud ano tak jste zajisté uzavřel či uzavřela pojistnou smlouvu. Všechny dokumenty máte tak u sebe a pečlivě schované pro případ, že by se něco stalo. Kdo je tedy v tuto chvíli pojistník a kdo pojistitel?

kdo-je-pojistnik-a-kdo-je-pojistitel
(Zdroj fotky: Freepik.com)

Vy jste pojistník, protože je vaše vozidlo pojištěné a pojistitel je pojišťovna, která vás pojistila. Nemusí se to vztahovat jen na pojištění vozidla, ale také na další věci. Pojistníkem nemusí být rovnou jen fyzická osoba, ale také právnická. Pojistnou smlouvu můžete tak uzavřít na zdraví, majetek či život. Další možností je také odpovědnost za škodu na kterou se vztahuje dané pojištění na základě uzavřené smlouvy. Není na tom nic těžkého k pochopení i pro nás laiky. Navíc se pojištěným stává nejen majitel vozidla, ale i ten který si jeho či její auto půjčil. Navíc se pojistitelé a i pojišťovny sdružují pod ČKP. Ano je to Česká kancelář pojistitelů. O tomto a více o dalších pojištěních, které můžete klidně ještě dnes uzavřít pro váš lepší klid, si tak velmi rychle a snadno dohledáte na stránkách daných pojišťoven.

Kdo má navíc čas a pojišťovnu kousek od svého místa bydliště nebo svého zaměstnání může tak využít i osobní kontakt kde mu zajisté vše rádi vysvětlí. Každý řidič má pojištěné auto, mělo by tomu tak být. Jsou i případy kdy jsou lidé jenž jezdí stále po našich silnicích a pojištění nemají. Navíc je dobré si i pravidelně hlídat své platby, ale také zda máte i platnou technickou. Kdo by chtěl tak dostat nemilou pokutu za to, že mu den předtím vypršela technická? Nemusíte si rovnou kupovat další diář, postačí jen pokud si na svou nástěnku nebo do kalendáře zapíšete a to s dostatečným předstihem dané datum a budete mít tak o starost méně. Nebo můžete požádat svého partnera či partnerku, aby vám to zapsali nebo připomněli pakliže víte, že jsou daleko více spolehlivý na toto než vy.

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: