UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je to dobropis?

Setkali jste se s dobropisem? Určitě ano, jen na dokladu nebylo napsané ,, dobropis´´. Opravný daňový doklad je výše zmiňovaný dobropis. Ale za jakým účelem se tento doklad vydává? Představme si následující situaci kdy budete majitelem firmy a zakoupíte si několik desítek věcí s logem vaší firmy. Může se tedy jednat o hrnky, trička nebo další propagační materiály, které vy budete prezentovat na výstavě, která je velmi známá. Jenomže najednou nastává docela velký problém.

co-je-to-dobropis

(Zdroj fotky: Freepik.com)

Některé výrobky jsou poškozené a to třeba tak, že hrnky jsou odřené, trička jsou špatně ušitá a na první pohled je to moc dobře vidět. Rozhodnete se tak, že chcete vrátit peníze za tyto výrobky a svým zaměstnancům dáte jasný pokyn k tomu, aby vše řádně zabalili a zaslali zpět, poté co se dohodnete se společností, která vám výrobky poslala. V tuto chvíli na řadu přichází právě dobropis. Když firma přijme výrobky, které jste jí vrátili a bude tak vyřízená kladná reklamace, vystaví dobropis a díky tomu bude částka ponížena právě o výrobky, které jste jim vraceli. Jestliže jste fakturu nezaplatili tak k ní přiřadíte dobropis a zaplatíte jen částku skutečnou. Není na tom opravdu nic těžkého.

Vše záleží pouze na domluvě. Kdo by chtěl vystavovat kazové zboží, které mu bude dělat špatnou reklamu? Ano na vině může být také přepravní společnost, která se k dané zásilce nechovala dobře. Musíme, ale brát v potaz, že zboží by mělo být tak zabaleno a zvolena přepravní společnost, která dokáže zacházet také i třeba s křehkým zbožím. Za špatně zabalené zboží, které vám lítá navíc v krabici a kurýr ho už převezme navíc ve zvláštním stavu má zodpovědnost strana, která zasílá daný výrobek. Mnohé firmy vám, ale také doporučí balíček nepřebírat pakliže vidíte, že je v nepořádku a to už na první pohled. Jenomže co, když bude poškozený obal a zboží nic nebude? Navíc vás žene šibeniční lhůta během, které máte vše řádně nachystat. Proto si pečlivě vybírejte dodavatele, které mají i dobré recenze.

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: