Omlouváme se, ale z důvodu stěhování skladů do nového a restrukturalizaci firmy Gadgets House s.r.o. obchod je dočasně nefunkční a objednávky se nevyřizují. Situaci se snažíme vyřešit, děkujeme za pochopení.

Co je zástavní právo zákonné?

Nemusíte být ani právník či studovat vysokou školu právnickou, abyste mohli tak zjistit co je to zástavní právo zákonné. V této chvíli se dozvídáme informaci o tom, že jsou nesplacené dluhy, nejčastěji to může být nedoplatek na daních, a proto v těchto případech bývá věřitelem Ministerstvo financí.

co-je-zastavni-pravo-zakonne
(Zdroj fotky: Freepik.com)

Máme, ale také další typy zástavního práva. Proto se také se zástavním právem můžete setkat v oblasti nemovitostí. Dávejte si tedy pozor na to jakou kupujete. Již na dané nemovitosti může ležet zástavní právo. Co je to, ale ono zástavní právo? Představme si následující situaci, která bude pro nás laiky daleko více k pochopení. Půjčíte si určitou částku a stává se z vás dlužník a věřitelem je osoba, která vám peníze půjčí. U zástavního práva navíc zastavíte věc a to pro případ pro který byste nebyli schopni splácet. Je to taková pojistka pro vašeho věřitele, aby měl jistotu, že mu vše splatíte tak jak máte.

V dnešní době je mnoho rodin které si velmi rády půjčují, ale pak hůře splácí. Proč tomu, ale tak je? Vidina majetku, který je lehce dostupný navíc v těchto případech okamžitě, je pro nás daleko lákavější než možnost si naspořit po dobu několika měsíců nebo let, a poté si dopřát danou věc. Tyto lidé už nedomýšlí, že budou muset dělat naprosto to samé stejně jako kdyby si měsíčně daný obnos šetřili a kdyby najednou nemohli tak by se jim tato doba o něco málo prodloužila. V opačném případě nemají možnost si odpočinout a musejí i přes nemoci a různá omezení neustále pracovat, protože jejich dluh by jim nadále narůstal.

Různé kurzy, které navíc zahrnují i finanční gramotnost jsou skvělé nejen pro dlužníky, ale také pro jedince kteří si chtějí udělat jasno ve svých financích. Určitě také máte ve svém okolí osobu, která navíc investuje v této době do zlata nebo snad ne? Tato investice je prý údajně výhodná, ale má také svá rizika. Jak tedy správně investovat? Co takové pozemky, které za delší dobu budou mít daleko vyšší cenu než dnes nebo snad ne?

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: