Omlouváme se, ale z důvodu stěhování skladů do nového a restrukturalizaci firmy Gadgets House s.r.o. obchod je dočasně nefunkční a objednávky se nevyřizují. Situaci se snažíme vyřešit, děkujeme za pochopení.

Co to je George klíč a jak ho aktivovat?

V dnešní době už málokoho zajímají výpisy z účtu na papíře. Snad všichni lidé v dnešní době využívají u České spořitelny internetové bankovnictví George a také George klíč, který se musí zároveň s druhou aplikací nainstalovat.

co-je-george-klic
 
K čemu George klíč slouží?

George klíč chrání účet před lidmi, kteří by vám rádi vybílili účet. Pokud posíláte platbu, musíte ji potvrdit pomocí George klíče. Tím se zabrání nechtěným transakcím,  které by mohly z účtu převést a ukrást veškeré peníze.  Toto opatření je skvělé, protože je mnohem menší pravděpodobnost, že vám někdo účet napadne. Musí totiž znát váš George klíč, který je seskládán z čísel, které si sami zvolíte.

Pokud chcete aktivovat George klíč, je zapotřebí více věcí. Dejme si příklad ze života: koupili jste si nový mobil a potřebujete George a George klíč nainstalovat do vašeho mobilu a aktivovat ho. Jenže to není tak jednoduché.

K tomu potřebujete dva mobily: ten starý, na kterém vše nainstalováno máte a nový, na kterém vše chcete mít. Stáhnete si na Google Play George klíč a dáte aktivovat. Poté se vám na tom starém mobilu zobrazí otázka, jestli si chcete aktivovat George klíč v druhém zařízení.

Vy to potvrdíte a na tom novém mobilu se vám zobrazí, že George klíč máte nainstalovaný. Pro ty, kteří to třeba museli udělat a aktivovat vícekrát, to zřejmě není žádný problém, ale jsou tu i lidé (senioři, nebo jiní), kteří toto moc neovládají.
 
Tento článek by jim v tom významnou měrou mohli pomoct - aby hned nezačali panikařit, když se jim to hned nepovede. Další možností, jak aktivovat George klíč je zajít do banky a požádat o pomoc v České spořitelně, ale většina lidí (80% cca) to podle mě zvládne s přehledem z pohodlí domova. Není třeba na tom hledat složitosti. Jaké máte zkušenosti s instalováním George klíče?
 
Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: