Jak darovat peníze?

Vánoce, narozeniny, jmeniny, výročí, svatba, přírůstek do rodiny – to je výběr příležitostí, při kterých sháníme dárky, abychom udělali obdarovanému co možná největší radost. Snažíme se být originální a nesklouznout k tradiční bonboniéře a kytici. Nicméně bychom ještě měli splnit druhou podmínku úspěšného dárku, a to trefit se do vkusu oslavence. Což není vůbec jednoduché.

jak-darovat-penize

Jak darovat peníze? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak věnovat peníze?

Většina lidí si vše potřebné koupí již během roku, a tak je výběr vhodného dárku čím dál obtížnější. Proto tu mám pro vás pár tipů, jak darovat peníze, a to nevšedním způsobem. Určitě vám tu neporadím nudné vložení bankovek do obálky. Skloubí se tak originalita a dárek, který potěší každého. Ideální, že?

Chystáte-li se třeba na svatbu jako hosti, peníze pro novomanžele můžete ukrýt ve formě ruliček do prázdné lahve od vína. Nebo jim můžete zakoupit kvalitní víno, odstranit z lahve etiketu a pomocí fotorůžků místo ní přichytit bankovku. Budete-li na oslavě trávit delší čas, nabízí se i možnost darovat peníze prostřednictvím hry za pokladem. Jednoduše přichystáte mapu k pokladu spolu s pár úkoly a po úspěšném splnění mise bude objevena zdobná truhla plná mincí a bankovek.

Dalším způsobem, jak darovat peníze, je využít květiny. Do většího květináče s pokojovou květinou nasypte na hlínu mince. Bankovky pak vložte do obálek, které procvakněte děrovačkou a pomocí mašlí připevněte k rostlině. Vtipným nápadem je i zakoupení hlavolamu určeného právě k úschově peněz. K hotovosti se totiž obdarovaný dostane pouze tehdy, vyřeší-li hlavolam. Jedná se tak o takový upgrade klasické pokladničky.

Máte-li šikovné ruce, můžete peníze darovat i v podobě origami. Z bankovek můžete poskládat různá zvířátka, srdíčka, lodičky apod. Fantazii se meze nekladou. Sháníte-li způsob, jak pogratulovat novopečeným rodičům k jejich potomkovi, můžete spojit klasický dárek s penězi. Bankovky můžete schovat např. do dětských botiček nebo jimi vyplnit korbu od dětské tatrovky. Jak vidíte, existuje nepřeberné množství způsobů, jak darovat peníze. Toto byl jen nástin několika vybraných. Stačí být tedy trochu kreativní a obdarovaný vaši nápaditost jistě ocení.

Pro Dudlu napsala: Tereza Strohmeierová

Vyberte si na Dudlu kasičky a pokladničky: