Jak koupit akcie?

Víte, jak nakupovat akcie? Investování do akcií (známých také jako akcie) může být velmi výnosným způsobem, jak zvýšit objem svých peněz, ale je to také riskantní způsob. Akcie představují nárok na část majetku a zisků společnosti.

jak-koupit-akcie

Jak koupit akcie? (Zdroj: Dudlu.cz & MidJourney.com)

Pokud se společnosti daří, měla by cena jejích akcií růst, takže pokud nakoupíte akcie, když jsou levné, měli byste časem vydělat, protože společnost roste a stává se ziskovější. Vždy však existuje riziko, že se společnosti nebude dařit tak dobře, jak se očekávalo, a cena jejích akcií místo toho klesne.

Existuje několik způsobů, jak investovat do akcií:

  • Přímo prostřednictvím obchodování s akciemi - to se obvykle provádí prostřednictvím makléře nebo finančního poradce, který vám za své služby účtuje provizi.
  • Prostřednictvím investičního fondu - v tomto případě nakupuje akcie vaším jménem někdo jiný, obvykle proto, že má přístup k více informacím o konkrétních společnostech než vy.

Jak koupit akcie?

Nákup akcií je jednoduchý proces. Stačí si vybrat společnost, jejíž akcie chcete koupit, rozhodnout se, kolik akcií chcete, a zadat objednávku.

Pokud si nejste jisti, kde začít, náš jednoduchý průvodce níže vám pomůže pochopit, jak nakupovat akcie.

vyfakturuj-dudlu-zahalka-fakturacni-program

Vyzkoušejte zdarma nejpopulárnější fakturační program - VyFakturuj.cz

Jak nakupovat akcie?

K nákupu akcií společnosti budete potřebovat makléře. Makléř působí jako prostředník mezi investory a společnostmi kótovanými na burze. Může to být buď banka, nebo nezávislý finanční poradce (IFA).

Úkolem makléře je zprostředkovat prodejce a kupce akcií a zajistit hladký průběh transakce. Makléři si za své služby účtují provizi, která se liší podle toho, zda se jedná o manuální nebo automatizovaný obchod.

Manuální obchody vyžadují od makléře více času, takže si za ně účtuje více. Automatizované obchodní systémy znamenají, že obchody mohou být provedeny mnohem rychleji, takže makléři nemusí strávit tolik času nad každou transakcí.

Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: