UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak investovat do bitcoinu?

Rozhodli jste investovat do bitcoinu a nevíte jak? Hodnota virtuální měny v posledních měsících prudce vzrostla, ale je to rozumná investice? Náš stručný průvodce investováním do bitcoinu vám poradí.

jak-investovat-do-bitcoinu

(Zdroj: Dudlu.cz & MidJourney.com)

Co je bitcoin

Bitcoin je nejznámější virtuální měnou. Je prvním příkladem rostoucí kategorie peněz známé jako kryptoměna, která ke generování mincí využívá šifrování a decentralizované počítače zvané těžaři.

Bitcoin spustil v roce 2008 někdo, kdo používal pseudonym Satoshi Nakamoto. Je založen na síti peer-to-peer a funguje bez jakékoli centrální autority. To znamená, že jej nemohou kontrolovat ani manipulovat s jeho hodnotou žádné banky, vlády ani jiné regulační orgány.

Hodnota bitcoinů od jejich zavedení střídavě stoupá a klesá. Postupem času se však staly stabilnějšími než jiné formy měny, jako je zlato nebo stříbro, protože jejich počet je omezený těžaři pouze na 21 milionů bitcoinů. Díky tomuto limitu mají větší hodnotu, protože se zvyšuje poptávka ze strany investorů i uživatelů.

Jak nakupovat bitcoiny

Nejjednodušší způsob, jak bitcoin koupit, je prostřednictvím burzy digitálních aktiv, jako je Coinbase nebo Gemini. Obě burzy umožňují uživatelům financovat své účty americkými dolary a nakupovat kryptoměny za tyto prostředky.

Můžete je také použít k prodeji svých kryptoměn za americké dolary. Za každou transakci budete muset zaplatit poplatek v závislosti na množství peněz, které přesouváte.

darky-pro-ajtaky

Kolik to stojí?

Poplatky se u jednotlivých burz liší a závisí na velikosti vaší transakce. Například Gemini účtuje 0% poplatky za limitní a tržní příkazy do výše 1 milionu dolarů měsíčně, ale 0,25 % za částky nad touto hranicí. Poplatky Coinbase začínají na 1 % a dosahují až 4 %.

Jak mám sledovat svou investici?

Většina burz poskytuje základní nástroje pro sledování cen, ale žádné pokročilé funkce, jako jsou grafy nebo nástroje pro sledování portfolia. Existuje také několik webových stránek třetích stran, které tyto funkce nabízejí, ale nebývají příliš uživatelsky přívětivé ani spolehlivé.

Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová | Editace: Andrea Bělohradská

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: