UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak se těží bitcoin?

Bitcoin je digitální měna (nazývaná také kryptoměna), která není kryta žádnou centrální bankou ani vládou. Bitcoiny lze směňovat za zboží nebo služby u prodejců, kteří bitcoiny jako platidlo přijímají.

jak-se-tezi-bitcoin

Jaký způsobem se těží bitcoiny? (Zdroj: Dudlu.cz & MidJourney.com)

Co je to těžba bitcoinu

Těžba je proces přidávání záznamů o transakcích do veřejné knihy transakcí Bitcoinu z minulosti (a "těžební zařízení" je hovorová metafora pro jeden počítačový systém, který provádí výpočty nezbytné pro "těžbu").

Tato účetní kniha minulých transakcí se nazývá blokový řetězec, protože se jedná o řetězec bloků. Řetězec bloků slouží k potvrzení transakcí zbytku sítě jako uskutečněných. Uzly bitcoinu používají blokový řetězec k rozlišení legitimních transakcí bitcoinu od pokusů o opětovné utracení mincí, které již byly utraceny jinde.

Proces těžby

Prvním krokem k těžbě bitcoinů je nastavení softwarové peněženky. Existuje několik způsobů, jak to udělat, včetně stažení původního bitcoinového klienta (již není podporován) nebo použití jedné z mnoha dalších možností peněženek.

Dále se budete muset připojit k "těžebnímu poolu", který spojuje zdroje skupiny těžařů, aby se bloky řešily ještě rychleji. Některé těžební pooly vyžadují za připojení malý poplatek.

Jakmile jste v těžebním poolu, začněte těžit! Spustí se software a připojí vás k serveru poolu. Blok je vyřešen, když najde správnou hash hlavičky bloku, a v tu chvíli odešle informaci zpět do vašeho poolu a váš výdělek se rozdělí mezi členy podle jejich příspěvku.

darky-pro-ajtaky

Výhody bitcoinu

  • Bitcoin je alternativní měnový systém, který využívá technologii peer-to-peer a funguje bez centrálního orgánu nebo banky; správu transakcí a vydávání peněz provádí síť kolektivně.

  • Bitcoin vymyslel programátor Satoshi Nakamoto v roce 2009 a od té doby se rozrostl v jednu z největších kryptoměn podle tržní kapitalizace.

  • Bitcoin lze použít také k nákupům u různých internetových obchodníků. Nákupy lze provádět různými způsoby, od hotovosti přes kreditní a debetní karty až po bankovní převody.

Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová | Editace: Andrea Bělohradská

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: