UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je anuita?

Nyní se věnujme opět oblasti financí, která je pro nás důležitá. Naučit se správně hospodařit se svým majetkem není pro některé jedince vůbec snadné. Co si, ale představit, když se řekne slovo ,, Anuita?´´ Setkat se s tím můžete a to v případě pokud splácíte svůj dluh.

co-je-anuita
(Zdroj fotky: Freepik.com)

Prakticky a zjednodušeně bychom tedy mohli říct, že je to stálá splátka úvěru, který jste si vzali. Nejčastěji je měsíční. Co, ale v sobě navíc zahrnuje? Samozřejmě, že splátku jistiny, ale také úroků. Kdo si chce navíc spočítat výši Anuity může ještě dnes využít velmi dobrou kalkulačku, kterou najdete na internetu. Kdo si navíc vůbec neví rady v této oblasti, která je pro něj naprosto cizí může se zeptat ve své bance ať už osobně nebo si zavolat na zákaznickou linku. Určitě vám sdělí podrobné informace ohledně vaší půjčky.

V dnešní moderní a uspěchané době si půjčíte prakticky na cokoliv. Od dovolené až po hypotéku na váš vysněný domeček. Jenže je dobré si půjčovat v době nejistoty? Do dobré investice počítáme rodinný dům, který bude sloužit vám a bude jednou tak i pro vaše děti, pokud jim ho budete chtít přepsat. A co takové auto na leasing?

Ano určitě máte souseda, který jedno takové má. Kdo má navíc vysoké příjmy a ví, že danou věc opravdu a velmi nutně potřebuje a je schopen dluh splatit za krátkou chvíli, poté to není už takový problém. Kdo může dopředu vědět zda přijde o své zaměstnání nebo bude mít pracovní úraz díky, kterému bude delší dobu na neschopence a příjem se mu tak o dost zmenší. Určitě nikdo z nás, a také si to nikdo z nás ani nepřeje. Počítat, ale musíte naprosto se vším, protože nikdo jiný za vás dluhy nesplatí. Kdo by se navíc chtěl dostat do Insolvence nebo snad Exekuce? My rozhodně ne! Proto zvažte zda si chcete půjčit na naprosto zbytečnou věc, kterou ale má někdo jiný a vy to chcete také. Co, když vás to najednou omrzí a stále budete muset splácet, protože jste udělali nerozvážné rozhodnutí?

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: