UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak založit s.r.o.

Mezi klíčové výhody společnosti s ručením omezeným, zkráceně s.r.o. je jistě to, že společníci firmy neručí za závazky společnosti celým svým majetkem a také její jednoduché založení, které vám vysvětlíme.

jak-zalozit-sro

Jak založit s.r.o. (Zdroj: Dudlu.cz & MidJourney.com)

Před samotným založením společnosti bude třeba vymyslet název, vypracovat kvalitní obchodní plán a připravit si veškeré potřebné dokumenty. Název firmy si zvolte takový, aby vás odlišil od konkurence, a podpořil vaše podnikání. Proto vymyšlení názvu nepodceňujte. Bude vaši firmu reprezentovat po celou jeho existenci. Název by měl být poutavý a snadno zapamatovatelný. V žádném případě nesmí být klamavý a zaměnitelný s jinou firmou. Obchodní plán mějte vypracovaný alespoň na tři roky a zkonzultujte ho s odborníkem s reálnými představami a skvělou orientací v oboru.

Zde je přehled dokumentů, které budete k založení s.r.o. potřebovat: Občanské průkazy společníků a jednatelů, výpis z trestního rejstříku budoucích jednatelů společnosti, souhlas majitele budoucího sídla společnosti s umístěním sídla, společenskou smlouvu nebo jinou zakladatelskou listinu, potvrzení o vkladu základního jmění a potvrzení o živnostenském nebo jiném podnikatelském oprávnění.

Zakládání společnosti s ručením omezeným se neobejde bez notáře. Poradí vám se správným zněním společenské smlouvy nebo zakladatelské listiny, s odsouhlasením názvu firmy a společnost založí formou notářského zápisu. Po předložení všech potřebných dokumentů provede přímý zápis do obchodního rejstříku, což uvítáte proto, že je notářský zápis levnější i rychlejší než podání návrhu na příslušný soud.

vyfakturuj-dudlu-zahalka-fakturacni-program

Vyzkoušejte zdarma nejpopulárnější fakturační program - VyFakturuj.cz

Bankovní účet pro složení základního jmění lze založit až poté, co budete mít hotové smlouvy. Bance bude třeba předložit originály zakladatelské listiny nebo společenské smlouvy. Výše vkladu začíná už na jedné koruně v případě jednoho zakladatele. Výše vkladu je zapsaná v obchodním rejstříku, proto myslete na to, že příliš nízká částka nemusí působit na vaše obchodní partnery důvěryhodně.

Živnostenské oprávnění se liší podle typu podnikání. Oprávnění volné živnosti bez odborné způsobilosti je poměrně rychlou a jednoduchou záležitostí.
Celý proces založení společnosti s.r.o. obvykle trvá od dvou do šesti týdnů. Dobu založení můžete výrazně zkrátit tím, že její založení svěříte do rukou specializovaným společnostem.

Pro Dudlu napsala: Hana Došlová

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: