UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Kdo je státní zaměstnanec?

Víte vlastně kdo to je státní zaměstnanec? Je to takový ten typický úředník, který sedí denně 8 hodin za pracovním stolem popíjí horkou kávu a sepisuje podklady pro svého nadřízeného?

kdo-je-statni-zamestnanec

(Zdroj fotky: Freepik.com)

Ano, i tak by se to dalo říct. Ale to by bylo velmi jednoduché a trochu nespravedlivé vůči ostatním. Je to osoba, která je zaměstnancem veřejné správy tedy pracuje pro veřejnost. Nespadají sem jen úředníci z obecních úřadů městských úřadů, ale také osoby, které vám denně zachraňují život. Myslíme tím hasiče záchranou službu policii celníky a další. Osoby, se kterými se setkáváme v těžké životní situaci, jsou zaměstnanci ČSSZ, po kterých požadujeme dávky důchody atd. Máte doma dítě nebo děti a víte o tom, že i takový učitel je státní zaměstnanec? Ano, i přestože to tak nevypadá a vy jste si do dnešního dne mysleli, že tomu tak není, tak jste byli na omylu.

Na tyto osoby se také kladou vysoké nároky, protože se neustále musejí vzdělávat, protože to po nich vyžaduje stát. My vidíme pouze tu druhou stranu, a pokud má ještě někdo z vás nemilý zážitek z toho, když si jde na úřad ověřit podpis a postarší úřednice na něj nepříjemně kouká a odsekává ho za to, že si dovolil ji vyrušit při svačině, tak si tuto situaci zapamatujete na dalších několik let dopředu a budete si mysle o všech úřednících, že musejí být stejní. Jsou to lidé jako my a snaží se nám vyhovět dle našich potřeb.

Zkuste se na ně tedy někdy usmát a třeba budete velmi mile překvapeni. A co vězeňská stráž spadá také do této kategorie? Ano, i oni jsou státní zaměstnanci a jejich práci jim opravdu nezávidíme. Nesmíme zapomenout i na naše vojáky, kteří jsou vždy připraveni nám pomoci. Detailní informace o státních zaměstnancích si také můžete přečíst na internetu. Jak se kdo chová k lidem, tak se lidé budou také chovat k němu. Buďte na sebe milí.

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: