Omlouváme se, ale z důvodu stěhování skladů do nového a restrukturalizaci firmy Gadgets House s.r.o. obchod je dočasně nefunkční a objednávky se nevyřizují. Situaci se snažíme vyřešit, děkujeme za pochopení.

Kdo je to zaměstnanec?

Nevíte pořádně kdo je to vlastně zaměstnanec? Nebo snad zaměstnavatel? Nemusíte si zbytečně lámat hlavu. Zaměstnanec je osoba, která vykonává práci pro svého zaměstnavatele.

kdo-je-zamestnanec

(Zdroj fotky: Freepik.com)

Nastoupíte tedy do práce, která se vám líbí a automaticky se z vás stává zaměstnanec a váš šéf je také zaměstnavatel, protože vy pro něj vykonáváte danou práci. Kdo je na vlastní noze a pracuje jako živnostník tak nejste prakticky ničí zaměstnanec, protože si děláte na sebe. Všude máte nějakou hierarchii, kterou je potřeba dodržovat. I v přírodě je to jasně dané. Ale u člověka to také značí to zda dokáže pod svým vedoucím pracovat, protože kdo by chtěl mít za vedoucího někoho kdo ho navíc sráží nebo snad dokonce šikanuje, že se z toho pak daná osoba psychicky sesype? Takový člověk by správně ve vedení neměl co dělat, protože má vlastně sám se sebou problém, a navíc neumí tak jednat s lidmi, které má pod sebou.

Ale v dnešní době to lidem vyhovuje, protože za vás zaměstnavatel odvádí sociální a zdravotní pojištění, čímž se vám tzv. spoří na váš důchod. Čímž vyšší plat tím jsou vyšší i odvody státu. Určitě to jednu výhodu tedy má, protože pokud přijdete o zaměstnání z důvodu, že vás váš zaměstnavatel vyhodil tak dostanete procentuální část podle tabulek, takže díky tomu budete mít i slušnou podporu od ÚP. Pokud máte zaměstnavatele, který vám dává něco jiného a píše něco jiného, a vy se tak bojíte, že byste mohli přijít o práci, protože se začalo propouštět tak si raději hledejte jiné místo. Když si nebudete ukládat peníze, které dostáváte bokem a o kterých nikdo neví, tak vám je také nikdo později nedá.

A co vaše manželka, která má v práci to samé, ale bude odcházet na mateřskou? Ano i z tohoto se počítá výše mateřské. Proto si dávejte velmi dobrý pozor co podepisujete, protože se vám to nakonec nemusíte ani za nějakou dobu vyplatit.

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: