Jak grilovat kuře?

Proč vyzkoušet grilování kuřete? Kuře pečené, smažené a grilované jsou tři odlišné chutě. A pokud nejste fanoušky kuřete, ještě dejte šanci grilovanému kuřeti. Kuře je zdravé a dietní. Obsahuje vitamíny, hlavně ty, z řady B, obsahuje bílkoviny s obsahem všech esenciálních aminokyselin. Dietní je proto, že má nižší energetickou hodnotu a nepatrné množství tuku a cholesterolu. Kuřecí prsa nemusí být vysušená, musíte je ale udělat správně a možná zrovna ta vás odradili od kuřecího masa.

jak-grilovat-kure

Jak grilovat kuře? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Pojďme na to správné maso na grilu. Nachystáme si kuřecí prsa na gril. Kuřecí prsa si rozprostřete na prkénko, překryjte potravinovou fólií a opatrně naklepejte. Nechte maso asi 1,5 cm široké. Ne, že z něj vyklepete “podrážku”. Odložte maso stranou a nyní se soustřeďte na marinování masa. Naložením masa do kyselé marinády, jako je citronová šťáva nebo ocet, zajistí, že maso bude šťavnaté a křehké. Silné bylinky, chilli, koření a aromata proniknou masem a dodají chuť.

Pokud nemáte venkovní gril, nebo si chcete napřed recept vyzkoušet doma, než grilované kuřecí maso nabídnete přátelům, nevadí. Jediné co potřebujete je grilovací pánev. Zahřívejte pánev, 7-10 minut, aby se opravdu zahřála. Pokud je kuře marinované v oleji, dejte ho přímo na rozpálenou pánev, pokud není marinované, pokapejte každý kousek olejem a dobře dochuťte solí.

kuchynske-vychytavky

Nekořeňte černým pepřem, ten by se zachytil na rozpálené pánvi a připálil. Kuře opečte z každé strany opečte 6–8 minut, otáčejte. Neotáčejte tak, že maso napíchnete na vidličku, obracejte maso kleštěmi, at je nenarušíte a nevyteče šťáva. Před podáváním nechte přikryté 5 minut odpočívat. Jistě jste si všimli, že je postup podobný, jako když grilujete steak z hovězího masa.

Pokud sledujete Ano! Šéfe, všimli jste si, že je v dnešní době nenáviděná broskev na kuřecím mase. Já jsem proti. Když máme rozpálenou pánev s kousky a šťávou z masa, dejte na ni broskev a ogrilujte. Chuť broskve a grilovaného masa, k tomu třeba kozí sýr, feta sýr nebo balkán, salát a dokonalé jídlo je na světě.

Pro Dudlu napsala: Kim Černá

Vyberte si na Dudlu vychytávky do kuchyně: