UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak odstranit zápach v lednici?

I když se pravidelně snažíte kontrolovat vaši ledničku a vyhazovat prošlé potraviny, někdy se zkrátka nezadaří a objeví se nepříjemný zápach, který vám okamžitě zkazí chuť k jídlu. Třeba takové aromatické sýry nebo ryby dokáží vytvořit opravdu silný odér. A i když v takovém případě všechno prohlédnete, je možné, že se vám nepodaří odhalit zdroj nevábné vůně. Vyzkoušet můžete některý z tipů na to, jak odstranit zápach v lednici.

zapach-v-lednici
jak odstranit zápach z cibule v lednici?

Jak se zbavit zápachu z lednice

Základním způsobem, jak se vypořádat s pachy linoucími lednicí, je pořádný generální úklid. Vše proto vyndejte ven a důkladně vyčistěte poličky, zásuvky a další nádoby vhodným přípravkem. Všechny plochy vytřete dosucha a teprve potom vraťte potraviny zpět.

V drogerii lze zakoupit speciální pohlcovače pachů, ale vyzkoušet můžete i některé domácí suroviny, které nejspíš budete mít po ruce. Jednou z možností, jak odstranit nevábný zápach v ledničce, je rozpůlený citron, který umístíte do lednice. Můžete také nasypat jednu lžičku jedlé sody, která zápach pohltí. Podobně funguje i káva. V tomto případě stačí do menší misky nasypat velkou lžíci mleté kávy a umístit ji do lednice. K odstranění zápachu poslouží i rozkrojené jablko. To musíte ovšem pravidelně kontrolovat a měnit ho, což může být poměrně zdlouhavý proces.

Pomoci může i sklenička s octem nebo sáček s rýží. Posloužit vám může i krajíc čerstvého chleba, který je účinným pomocníkem pro pohlcování pachů. Další možností je nasypat do malé misky kypřící prášek do pečiva.

Prevence zápachu v lednici

Do budoucna je pak vhodné zavést preventivní opatření, která pomohou nežádoucím pachům předcházet. Potraviny v ledničce proto pravidelně kontrolujte a aromatická jídla ukládejte raději do uzavíratelných nádob. Vyvarujte se také ukládání teplých nebo vlhkých potravin.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková | Edit: Andrea B.

Vyberte si vychytávky do kuchyně:

Pokračujte v čtení blogu: