Jak ozdobit dort?

Konečně jste se odhodlali upéct dort? Vše vyšlo na jedničku, ale trápí vás zdobení? Máme pro vás pár rad a tipů, aby i váš dort lahodil nejen ústům, ale i oku. Tohle zdobení zvládne každý. Vsaďte na ovoce. Zdobení dortu ovocem je to nejjednodušší co můžete zvolit. Zapomeňte na sem tam kulička borůvky.

jak-ozdobit-dort

Jak ozdobit dort? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak nazdobit dort?

Celý povrch dortu zahalte do ovocného závoje. Volte drobné bobuloviny jako jsou borůvky, rybíz, maliny nebo ostružiny. Rybíz nechte na stopce a místy položte celý hrozínek, maliny pokládejte do různých poloh. Rustikální vzhled je na místě. I při zdobení ovocem zapojte kreativitu. Velmi oblíbené je zdobení do srpu měsíce. Na vršek dortu si naznačte, kde všude budete klást ovoce a můžete začít. Krásná je kombinace jahod, malin a červeného rybízu.

Jahody vybírejte spíše menší a překrojte je napůl. Zdobte od středu do cípů, kde použijte to nejdrobnější ovoce, které budete mít. Můžete kombinovat s květinami. Efektní je i zdobení jedním druhem ovoce. Čokoládovému dortu sluší maliny. Je už na vás, zda z nich na vrchu uděláte rustikální hromadu nebo je precizně vyskládáte jednu vedle druhé do pravidelných kruhů. Živé květiny Když se rozhodnete dort ozdobit květinami, tak nemusí být jedlé, ale určitě nesmí být jedovaté. Takovou sedmikrásku nebo fialku můžete dát na dort jen tak. Růžím už stonky obalte před zapíchnutím floristickou páskou nebo alespoň potravinářskou folií.

kuchynske-vychytavky

Dnes už lehce seženete jedlé květy i v obchodě. Těmi stačí dort posypat a je to. Zdobení čokoládou a sladkostmi Není třeba vyrábět složité čokoládové hobliny a filigrány. Vezměte tabulku čokolády, nasekejte ji na malé kousky a posypte jimi vršek dortu. Je to efektní a neupravený vzhled u dortu teď frčí. Pokud si chcete dát více práce, tak můžete na vrch dortu vyskládat oblíbené sladkosti.

Tady už je ale důležité mít trochu cit pro detail a neudělat z toho jen hromadu slátaniny. Sladkosti nakupujte už s jasným cílem, jak je na dort budete dávat. V opačném případě stylem “to by se mohlo hodit” z toho budete ve výsledku nešťastní, že se vám k sobě sladkosti nehodí. Ukázali jsme vám 3 nejjednodušší, a přesto efektivní tipy na zdobení dortů. Už jenom s tímto zdobením byste si vystačili na dorty do konce života. Existuje tolik možných variací, že není možné je za jeden lidský život vyčerpat.

Pro Dudlu napsala: Vendula Laštovková

Vyberte si na Dudlu vychytávky do kuchyně: