UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak ozdobit dort?

Konečně jste se odhodlali upéct dort, vše vyšlo na jedničku, ale trápí vás zdobení? Máme pro vás pár rad a tipů, aby i váš dort lahodil nejen ústům, ale i oku. Tohle zdobení zvládne každý. 

jak-ozdobit-dort

Jak jednoduše ozdobit dort? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak ozdobit dort ovocem?

Zde je několik užitečných tipů na zdobení dortu ovocem:

  • Zdobení dortu ovocem je to nejjednodušší co můžete zvolit. Celý povrch dortu zahalte do ovocného závoje. Volte drobné bobuloviny jako jsou borůvky, rybíz, maliny nebo ostružiny. Rybíz nechte na stopce a místy položte celý hrozínek, maliny pokládejte do různých poloh.

  • I při zdobení ovocem zapojte kreativitu. Velmi oblíbené je zdobení do srpu měsíce. Na vršek dortu si naznačte, kde všude budete klást ovoce a můžete začít. Krásná je kombinace jahod, malin a červeného rybízu.

  • Jahody vybírejte spíše menší a překrojte je napůl. Zdobte od středu do cípů, kde použijte to nejdrobnější ovoce, které budete mít. Můžete kombinovat s květinami. Efektní je i zdobení pouze jedním druhem ovoce.

  • Čokoládovému dortu sluší maliny. Je už na vás, zda z nich na vrchu uděláte rustikální hromadu nebo je precizně vyskládáte jednu vedle druhé do pravidelných kruhů.

Jak ozdobit dort květinami

Když se rozhodnete dort ozdobit květinami, květy nemusí být jedlé, ale určitě nesmí být jedovaté. Takovou sedmikrásku nebo fialku můžete dát na dort jen tak. Růžím už stonky obalte před zapíchnutím floristickou páskou nebo alespoň potravinářskou folií. Dnes už lehce seženete jedlé květy i v obchodě. Těmi stačí dort posypat a je to. 

kuchynske-vychytavky

Jak ozdobit dort čokoládou a sladkostmi

Pokud se rozhodnete ozdobit dort cukrovinkami, není třeba vyrábět složité čokoládové hobliny a filigrány - největší parádu udělají jednoduché kousky čokolády. Vezměte tabulku čokolády, nasekejte ji na malé kousky a posypte jimi vršek dortu. Je to efektní a neupravený vzhled u dortu teď frčí. Pokud si chcete dát více práce, tak můžete na vrch dortu vyskládat oblíbené sladkosti, například želé bonbóny. Tady už je ale důležité mít trochu cit pro detail a neudělat z toho jen hromadu slátaniny.

Sladkosti nakupujte s jasným cílem, jak je na dort budete dávat. V opačném případě stylem “to by se mohlo hodit” z toho budete ve výsledku nešťastní, že se vám k sobě sladkosti nehodí.


Pro Dudlu napsala: Vendula Laštovková | Edit: Andrea Bělohradská

Vyberte si vychytávky do kuchyně:

Pokračujte v čtení blogu: