UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak zabalit tortilu?

Nevíte si rady, jak správně zabalit tortilu, aby její bohatá náplň zůstala uvnitř a nepadala vám všude kolem? Zapomeňte na pouhé zamotání do ruličky. Nahoře kousnete a dole vám vše vypadne. Ukážeme vám několik způsobů, jak si vychutnat tortilu od prvního do posledního kousnutí bez ztrát náplně.

jak-zabalit-tortilu

Jak nejlépe zabalit tortilu? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak nejlépe zabalit tortilu?

Základem pro jakýkoliv typ zabalení tortily je rovnoměrně rozprostřená náplň. Zkuste se ovládnout a s náplní to nepřehnat. Když to přeženete s náplní, tak můžete použít kolik triků chcete a stejně vám náplň vypadne. V horším případě se protlačí někde bokem tortily skrz těsto a to je konec tortilové odysey.

Nejčastější způsob zabalení tortily

  1. Vezměte si tortilovou placku a položte si ji na prkénko. Svou oblíbenou náplň rozprostřete do dolní čtvrtiny tortily. Ne úplně k okraji, ten si nechejte na přehnutí. Představte si, že z kulaté tortily chcete vyříznout čtverec. Tak přesně tam, kde je jeho pomyslná dolní úsečka, rozprostřete rovnoměrně po celé délce náplň.

  2. Je čas tortilu zabalit. Začněte přehnutím pravé a levé části tortily směrem ke středu tak, aby se skoro dotýkaly, ale stále byla viditelná náplň. Tyhle přehyby si přidržte prsty a palci začněte tortilu balit přehnutím spodní části. Pak už jen zamotejte jako ruličku až do konce. Ideálně zabalená tortila, ze které vám nic nevypadne.

  3. Můžete podávat buď takhle na studeno nebo dát zapéct na kontaktní gril. Záleží na náplni, kterou zvolíte. Jestli chcete, aby výsledek vypadal dobře i na oko, zkuste zabalit tortilu jako Wrap. Jak zabalit tortilu jako wrap?

Tortila jako wrap

  1. Vezměte si tortilovou placku a položte si ji na prkénko.  Pamatujete, jak jsme se bavili o tom pomyslném čtverci na placce tortily? Tak tentokrát tu náplň rozprostřete do jeho středu po celé délce od shora dolu.

  2. Pokud dáváte do tortily něco na proužky, tak to skládejte svisle. Jako první přehněte spodní okraj tortily směrem dovnitř, aby nic nevypadlo spodem. Boky tortily přehněte do středu tak, aby se překrývaly. To je vše.

  3. Pokud jste fajnšmekři a chystáte se dělat wrap minimálně každý druhý den, tak si můžete pořídit i takové speciální krabičky na wrapy. Případně stačí převázat provázkem nebo zafixovat alobalem, aby se wrap nerozevřel. 

kuchynske-vychytavky

 


Pro Dudlu napsala: Vendula Laštovková | Edit: Andrea Bělohradská

Vyberte si vychytávky do kuchyně:

Pokračujte v čtení blogu: