UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak vařit rýži v rýžovaru?

Rýže je oblíbenou a zdravou přílohou v mnoha světových kuchyních, takže se ji rozhodně vyplatí zařadit do pravidelného jídelníčku. Její velkou výhodou je to, že neobsahuje lepek ani cholesterol. Navíc je bohatá na dlouhou řadu vitamínů, minerálů a další zdraví prospěšných látek. V posledních letech je velmi rozšířené vaření rýže v rýžovaru. Jaké jsou výhody tohoto pomocníka a jak v něm rýži správně vařit?  

ryzovar
Jak dlouho vařit rýži v rýžovaru?

Co je rýžovar

Rýžovar je skvělou vychytávkou v případě, že doma připravujete rýži často a na různé způsoby. Rýži vám nepřipálí, a navíc ji po uvaření uchová teplou. Jedná se o typ hrnce, který funguje na principu vaření v páře. Takto uvařená rýže si navíc zachovává důležité vitamíny a minerální látky. Důležitou funkcí rýžovaru, kterou určitě uvítáte, je to, že rozpozná, kdy je rýže hotová a nedojde tak k jejímu převaření.

kuchynske-vychytavky


O to, aby byla rýže po uvaření krásně vláčná, jemná a nadýchaná, se postará kvalitní rýžovar, který je vybaven dvojitou stěnou. Navíc to budete mít téměř bez práce. Rýžovar je tak skvělým pomocníkem, který v kuchyni ocení nejedna hospodyňka. Postará se o všechno za vás. Uvařte si dokonalou a chutnou rýži třeba k plátku masa, omáčce nebo jako základ pro čínu.

Jak správně vařit rýži v rýžovaru

A jak se do pustit do přípravy rýže v rýžovaru? Zde je jednoduchý návod:

  1. Vámi vybranou rýži nejprve nasypte do vyjímatelné nádoby a pod tekoucí vodou důkladně propláchněte, a to do té doby, dokud nebude voda úplně čirá.

  2. Poté rýži v hrnci zalejte vodou, a to ideálně v poměru dvě odměrky rýže na tři odměrky vody.

  3. Poté už jen stačí rýžovar zapnout a ten se postará o uvaření rýže do správné konzistence. Ve chvíli, kdy bude rýže hotová, se rýžovar sám zapne a uchová rýži v teple. Ta bude chutná a sypká dokonce i po dobu několika hodin po uvaření.


Pro Dudlu napsala: Petra Velíková | Edit: Andrea B.

Vyberte si vychytávky do kuchyně:

Pokračujte v čtení blogu: