UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak vyčistit mikrovlnku?

Mikrovlnná trouba se stala nepostradatelnou součástí spousty domácností. Dá se využít nejenom k ohřevu jídla, ale také třeba ke grilování nebo zavařování. Mnohdy tak dostává pořádně zabrat. Během používání tak na vnitřních částek mikrovlnky ulpívají zbytky jídla a další nečistoty. Ty mohou jít také hůře umýt. Pokud byste ovšem údržby mikrovlnky zanedbali, může dojít dokonce i k jejímu poškození nebo snížení funkčnosti. V tomto článku vám poradím, jak vyčistit mikrovlnku snadno a rychle, tak aby opět zářila čistotou a novotou.

jak-vycistit-mikrovlnku
Jak lehce vyčistit mikrovlnku?

Jak snadno vyčistit mikrovlnku

Nějakému tomu znečištění mikrovlnky se zkrátka dříve nebo později neubráníte. Jako preventivní řešení vám poslouží i používání poklopů určených k zakrytí jídla během ohřevu. K vyčištění mikrovlnné trouby je nutné přistoupit co nejdříve, ideálně ještě dříve, než zbytky jídla zaschnou, pak už půjdou odstranit hůře.

K vyčištění mikrovlnky nepoužívejte žádné abrazivní přípravky a houbičky s drsným povrchem, mohli byste ji poškodit. S efektivním odstraněním mastnoty nebo připálenin si poradí speciální chemické prostředky ve formě sprejů nebo tekutých roztoků. Ty stačí jednoduše aplikovat podle návodu.

Jak vyčistit mikrovlnku octem

S vyčištěním mikrovlnné trouby si hravě poradíte i bez použití jakýchkoliv chemických prostředků. Jednou z variant je použití octa. Do nádoby jednoduše nalijte 2 hrnky vody a smíchejte ji s 2 polévkovými lžícemi octa. Nádobu vložte do mikrovlnky a zapněte na vysoký výkon po dobu několika minut. Až uvidíte, že se zamlžilo okénko mikrovlnky, můžete ji vypnout. Vyjměte otočný talíř a umyjte ho ve dřezu. Dvířka a zbytek mikrovlnné trouby jemně očistěte vlhkým hadříkem. Nečistoty půjdou dolů sami.

Jak vyčistit mikrovlnku jedlou sodou

Použít můžete i jedlou sodu, ze které si smícháním s vodou vyrobíte pastu a pomocí jemné houbičky a této směsi nečistoty odstraníte. Přimíchat můžete i citronovou šťávu s vodou. Postup je pak stejný, jako s octovou vodou.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková | Edit: Andrea B.

Vyberte si vychytávky do kuchyně:

Pokračujte v čtení blogu: