Jak zamrazit houby?

Já to dělám dvěma způsoby. První způsob je ten, že houby, které si přinesu z lesa, krásně očistím, nakrájím na kousky. Ty pak rychle omyji a dám je do mrazáku. Za 24 hodin se z nich stane jedna zvláštní, jakási zmrzlá koule. Příště jsou připravené k použití. Jedinou nevýhodou, této velmi jednoduché a rychlé metody je náročnost na prostor. Zabere to opravdu spoustu místa. Tento způsob tedy doporučuji jen tomu, kdo se potřebuje hub rychle zbavit a zároveň má spoustu přebytečného místa v mrazáku.

jak-zamrazit-houby

Jak zamrazit houby? (Zdroj fotky: Pexels.com)

Jak zmrazit houby:

Já to tak nemám a vždy jsem pak strávil spoustu času přerovnáváním ostatních položek. To už mne i napadalo, jestli je nemám předtím nerozbít kladivem... Tak jsem přišla i na druhý způsob a to ten, že očištěné houby nakrájím na plátky nebo na kousky, rozložím je na rovný tácek a druhý den tento tácek vyndám a zmrazené plátky hub dám do sáčku. Je to značně úspornější řešení. Tento způsob už jsem navíc předtím používal i pro zamrazení borůvek, malin, či jiného ovoce.

Důležité je mít ale dostatek místa pro tácek nebo více tácků, při větším množství hub.  Proto jsem se raději rozhodl pro třetí způsob, na základě dobré rady od babičky. Uskladním houby tak, že je stejně jako ve druhém případě, nejprve očistím, nakrájím na kousky. Poté si nakrájím cibuli, kterou si dám na sádlo. Chvilku osmahnu a poté přidám houby, které také chvilku osmahnu. Mám je tedy předsmažené a jsou krásně zmenšené, navíc lépe připravené pro příště a zbavené nežádoucího (např.  Červíků, které jsme přehlédli apod.).

kuchynske-vychytavky

Pak je sundám a dám do misky. Velikou výhodou je, že velké množství se mi vejde do malé misky, tím pádem i v mrazáku zabere méně místa. A to ocení hlavně ti, kteří tam už mají jahody, meruňky, borůvky a jiné mražené věci připravené k použití. Takže za mě vám mohu doporučit jenom vzhůru na houby. Za mne nejlepší metoda, jen je poněkud náročnější, pokud se vrátíte z lesa pozdě večer a už se vám do ničeho moc nechce :-)

Pro Dudlu napsala: Zuzana Slámová

Vyberte si na Dudlu vychytávky do kuchyně: