UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak rychle vychladit pivo?

Pivo, to je krásný, lahodný a osvěžující nápoj, českých mužů i žen. A je úplně jedno, jakou milujete značku. Na jednom se ale shodne většina pivařů, a sice že nejlépe pivo chutná, když je pěkně vychlazené. Jak vychladit pivo k naprosté dokonalosti?

jak-rychle-vychladit-pivo

Jak si rychle vychladit pivo? (Zdroj fotky: Pexels.com)

Způsoby, jak nejlépe vychladit pivo

  1. Stará dobrá lednice

    Řekla bych, že úplně nejlepším způsobem, jak ho vychladit je dát ho jednoduše do ledničky a nechat ji pracovat. To ovšem není ta nejlepší cesta, pokud potřebujeme pivo vychladit co možná nejrychleji, například přijde-li neočekávaná návštěva.

  2. Kyblík ledové vody

    Dalším způsobem, jak se dopracovat k optimálně vychlazenému pivu, je ponořit ho do studené vody,  třeba v kyblíku nebo v plechové vaně, kam teče dešťová voda.

  3. Mrazák

    Úplně nejrychlejším způsobem, jak pivo vychladit, když opravdu spěcháte (například čekáte-li návštěvu a nevzpomněli jste si vychladit pivo s dostatečným předstihem), je využít mrazák. Ale pozor - hlavně nezapomeňte pivo z mrazáku včas vyndat, jinak může lahev prasknout. A zbytek už asi netřeba popisovat.

kuchynske-vychytavky

Přesně to se stalo mému manželovi, který dal své pivo do mrazáku a poté na něj díky dlouhému telefonátu úplně zapomněl. Za tři dny si vzpomněl, že si chladí “na chvilku“ pivo v mrazáku. Bohužel to dopadlo tak, že pivo bylo prasklé a rozlité po celém mrazáku. Takže si vysloužil kompletní mytí celého mrazáku, protože to hrozně smrdělo a všechno bylo od piva (a to mám pivo taky ráda, ale do tohoto úklidu jsem se opravdu pouštět nechtěla).

Takže tuto metodu doporučuji, ale opravdu v případě že na pivo nezapomenete! Na druhou stranu pivo se zde ochladí za pár minut. Samozřejmě úplně nejlepší možností je pořídit si celý soudek i s chlazením (ale to doporučuji spíše na oslavy, vypít pak najednou 30l piva by nemuselo být snadné). Nebo si prostě zajít do hospody pro točené a krásně vychlazené.


Pro Dudlu napsala: Zuzana Slámová | Edit: Andrea B.

Vyberte si vychytávky do kuchyně:

Pokračujte v čtení blogu: