Jak rychle vychladit pivo?

Pivo, to je krásný, lahodný a osvěžující nápoj, na kterém si pochutná každý chlap, někdy i žena. A je úplně jedno, jakou milujete značku. Prostě každý má rád tu svoji a na tu nedá dopustit. Na nejdůležitější věci se ale většina pivařů shodne, nejlépe chutná pěkně vychlazené. Ale zajistit kvalitní (a mnohdy narychlo), to třeba u lahvového piva je celkem problém. Buď na to musíme myslet dopředu a mít vždy nějaké to pivo připravené v ledničce. Ale to někdy bývá problém. Zvláště, když nám ženám pro pivo v ledničce už místo nezbývá. Poté muži musí rychle řešit, co s tím.

jak-rychle-vychladit-pivo

Jak rychle vychladit pivo? (Zdroj fotky: Pexels.com)

Řekla bych, že úplně nejlepším způsobem, jak ho vychladit je opravdu možnost, že ho dáme do ledničky a prostě si počkáme. Ale to není ta nejlepší cesta, pokud ho chceme hned, nebo přijde na návštěvu kamarád nebo soused. Dalším způsobem, jak ho vychladit je ho dát do studené vody, kterou máme třeba v kyblíku, nebo my máme na zahradě plechovou vanu, kam teče dešťová voda. Úplně nejrychlejším způsobem je dát pivo do mrazáku. Tam se krásně vychladí. Jediným problémem, této skvělé metody, může být naše paměť, tedy že na pivo po nějaký čas zapomeneme, pokud nás například něco vyruší.

kuchynske-vychytavky

Stejně, jako se to stalo mému manželovi, který dal své pivo do mrazáku a poté na něj díky dlouhému telefonátu úplně zapomněl. Za tři dny si vzpomněl, že si chladí “na chvilku“ pivo v mrazáku. Bohužel to dopadlo tak, že pivo bylo prasklé a rozlité po celém mrazáku. Takže si vysloužil kompletní mytí celého mrazáku, protože to hrozně smrdělo a všechno bylo od piva (a to mám pivo taky ráda, ale do tohoto úklidu jsem se opravdu pouštět nechtěla).

Takže tuto metodu doporučuji, ale opravdu v případě že na ně nezapomenete, jinak to má špatné následky. Na druhou stranu pivo se zde ochladí za pár minut. Proto záleží na nás, jestli tento risk podstoupíme, nebo se na něj vykašleme. Samozřejmě úplně nejlepší možností je pořídit si celý soudek i s chlazením (ale to doporučuji spíše na oslavy, vypít pak najednou 30l piva by nemuselo být snadné). Nebo si prostě zajít do hospody pro točené a krásně vychlazené.

Pro Dudlu napsala: Zuzana Slámová

Vyberte si na Dudlu vychytávky ze světa alkoholu: