UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Houbičky na nádobí

Čistící houbičky

Houbička na nádobí je pomůckou v domácnosti, kterou kupujeme automaticky bez velkého přemýšlení nejčastěji v drogerii, v supermarketu nebo na e-shopu. Správně vybraná houbička nám ale může velmi ulehčit práci, zvlášť pokud nevlastníme myčku a nádobí myjeme pouze ručně.  Houbičky na nádobí se vyrábí převážně ze syntetických vláken - z polyuretanu (PU), polyamidu (PA) či polyesteru (PES). Tyto houbičky mají dobré mycí schopnosti, jsou pružné a ohebné a obvykle mají hladší i hrubší stranu. Vyrábějí se v menší velikosti, nebo ve větší praktičtější s drážkou uprostřed.

Existují také speciální houbičky, jako je silikonová nebo z mikrovlákna, drátěná na teflon, houbička na sklokeramické povrchy atd. Pokud se potřebujeme s houbičkou dostat i na hůře přístupná místa, přichází na řadu použití houbiček na nádobí s rukojetí. Další vychytávku představují houbičky na nádobí s praktickou přísavkou. Na čištění lahví jsou určené speciální kulaté houbičky s rukojetí. Pokud se nechcete zdržovat dávkováním mycího přípravku na houbičku, pořiďte si houbičku s násadou a integrovaným dávkovačem uvnitř.

Protože houbičky, jak je známo, jsou plné bakterií, může se vám hodit houbička na nádobí s antibakteriálními vlastnostmi. Houbičky by se měly měnit každý týden nebo aspoň přelít 1x týdně vařící vodou nebo vyprat. Po každém použití houbičky je dobré ji vyždímat a nechat vyschnout například na radiátoru.

Dále se vyrábějí houbičky z recyklovaných materiálů. Jejich výhoda je menší ekologická zátěž, nevýhoda je jejich větší tvrdost a menší savost. Na oblibě také získávají houby z přírodních materiálů jako například z lufy, juty, bavlny nebo z celulózy.  

Hravé povahy určitě uspokojí nejrůznější tvarované a barevné houbičky na nádobí. Den vám rozveselí například houbička ve tvaru duhy, květiny nebo smajlíka.

Pro Dudlu napsala: Martina Masopustová

Prohlédněte si kompletní nabídku gadgetů:

Víte, že nákupem houbiček na nádobí na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás kuchyňské houbičky nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

nadobi-deti-detske

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z: Jídlo, recepty, food blog