UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Nádobí do kuchyně

 
Nádobí - to je snad věc, kterou všichni známe a každý ji má doma. Nádobí je ale opravdu široký název a druhů nádobí existuje opravdu hodně. Pojďme se teď spolu na ty nejzákladnější druhy podívat. 

1) Talíře - Z talířů jíme a vlastně si ani nedovedeme představit, že bychom je ve své domácnosti a kuchyni postrádali. Ať už si to totiž uvědomujeme, nebo ne, talíře jako ostatní nádobí využíváme každý den. Takže talíře jsou pro náš život opravdu potřebné, i když je bereme jako samozřejmou věc. 

2) Hrníčky - Z hrníčků nejčastěji pijeme čaj. Čaj je totiž přímo spojený se slovem hrníček. Jako další, co z hrníčku pijeme, bývá často kakao, nebo horkou čokoládu.
 
3) Misky - do těch si nejčastěji dáváme ovocné saláty, těstovinové saláty a podobně. Je to taky jeden z druhů nádobí, bez kterého bychom se jen tak neobešli.

4) Příbory - Příbory jíme minimálně třikrát denně (takže asi chápete to, jak jsou důležité).

5) Skleničky - Ze skleniček pijeme nejčastěji nápoje jako vodu, nebo nějaké ochucené minerálky. U skleniček se obecně rozlišují dva druhy:

a) skleničky, které jsou vyrobeny ze skla - tyto skleničky se mohou snadno rozbít, proto je používají jen starší členové domácnosti (nejčastěji).
b) skleničky, které jsou vyrobeny z plastu - tyto skleničky jsou ty nejvhodnější pro malé děti, které by sklo mohlo lehce poranit. A jsou vhodné právě z toho důvodu, že jsou vyrobeny z plastu, který dítěti jen tak neublíží.

6) Různé pomůcky (například škrabky, mixéry a podobně) - Toto nádobí nejčastěji využíváme tehdy, pokud často vaříme, nebo si chystáme nějaký pokrm. Mixéry využijete na mixování ovoce, zeleniny a podobně, škrabky na oloupání zeleniny (jakou je například mrkev) a podobně. 
 
Zde můžeme vidět, jak moc je pro nás nádobí důležité. Co bychom bez absence dnešního nádobí vlastně dělali?
 
Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Prohlédněte si kompletní nabídku gadgetů:

Víte, že nákupem kuchyňského nádobí na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás kuchyňské nádobí nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

nadobi-deti-detske

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z: Jídlo, recepty, food blog