UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je konektivita?

Konektivita je propojení informačních a komunikačních technologií (ICT) mezi lidmi, stroji a internetem věcí (IoT). Umožňuje nám okamžitě sdílet informace a myšlenky po celém světě pomocí aplikací v chytrých telefonech nebo noteboocích i tradičnějšími způsoby, jako je e-mail nebo textové zprávy. 

co-je-konektivita

Co je to konektivita? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Využití konektivity

Konektivita je v dnešním digitálním světě velmi důležitá. Její význam neustále roste. V podnikání je nezbytné mít možnost komunikovat se zákazníky, dodavateli a kolegy. V domácnostech je důležité mít přístup k zábavě a informacím. Ve školách je důležité, aby se studenti mohli učit odkudkoli na světě. Konektivita je možnost přístupu k datům a službám odkudkoli a kdykoli. V éře chytrých měst, propojených zařízení a všeho, co využívá internet, se konektivita stala klíčovým požadavkem pro hospodářský růst a sociální rozvoj.

Rychlé zavádění mobilního širokopásmového připojení umožnilo připojení v oblastech, kde byla dříve instalace infrastruktury pevných linek příliš nákladná. Dostupnost vysokorychlostních mobilních sítí umožnila lidem přístup k informacím na cestách, což změnilo dnešní způsob života.

darky-pro-ajtaky

Výhody konektivity

Konektivita přináší podnikům řadu výhod:

  1. Snížení nákladů

    Konektivita umožňuje snížit náklady díky eliminaci nadbytečných systémů, zvýšení efektivity a omezení plýtvání. Například propojení různých oddělení prostřednictvím jediné platformy může snížit počet serverů potřebných k jejich provozu. Tím se snižují jak kapitálové výdaje na hardware, tak provozní výdaje na napájení a chlazení.

  2. Zvýšení efektivity

    Díky poskytování informací o provozu a výkonnosti podniku v reálném čase může konektivita pomoci zvýšit efektivitu celé organizace. Společnosti mohou například sledovat, kolik návštěvníků přichází v daném okamžiku do jejich prodejen, což jim pomůže odpovídajícím způsobem upravit počet zaměstnanců.

  3. Rychlejší reakční doba

    Kromě poskytování informací o provozu a výkonnosti podniku v reálném čase pomáhá konektivita také urychlit rozhodování v rámci organizace tím, že poskytuje přístup k datům kdykoli a odkudkoli na světě prostřednictvím mobilních zařízení nebo aplikací pro vzdálenou plochu, jako jsou GoToMyPC nebo LogMeIn Pro.

Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová | Editace: Andrea Bělohradská

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: