Omlouváme se, ale z důvodu stěhování skladů do nového a restrukturalizaci firmy Gadgets House s.r.o. obchod je dočasně nefunkční a objednávky se nevyřizují. Situaci se snažíme vyřešit, děkujeme za pochopení.

Co je to Facebook?

Že jste o Facebooku nikdy neslyšeli? Tak to nejspíše v dnešní době budete považováni za zvláštní lidi, jelikož dnes zná Facebook úplně každý. Jde o nejrozšířenější a nejpoužívanější sociální síť, kde mnohdy lidi sdílí celý svůj život, fotky, a mnoho dalších věcí. Je oblíbeným nástrojem ke komunikaci s ostatními lidmi, a to takřka s celosvětovým dosahem.
 
co-je-facebook
 
Co je bio na facebooku? (Zdroj fotky: Freepik.com)
 

Co je Facebook (FB)

Facebook byl založen za účelem komunikace studentů Harvardovy univerzity v roce 2004, a to studenty Markem Zuckerbergem a Eduardem Saverinem. Záměr nebyl udělat známou sociální síť, přesto teď zná Facebook celý svět. Nikdo ale ani ve snu nečekal, že Facebook bude mít takový úspěch. A teď tito lidé, kteří založili Facebook vydělávají každý den miliony dolarů. Dalo by se to považovat za geniální nápad. Facebook funguje už pěknou řádku let a za tu dobu se hodně změnil, ať už se to týče vzhledu, nastavení, tak třeba výběru emoji (neboli smajlíků).

darky-pro-ajtaky

K čemu slouží Facebook

Proč je ale Facebook lidmi tak oblíbený? Protože je to platforma, která usnadňuje komunikaci mezi lidmi po celém světě. Účet na Facebooku je zdarma a je možné přes něj posílat zprávy, fotky a videa, telefonovat, uskutečňovat videohovory a na svém profilu sdílet vlastní postoje, názory a momenty ze svého života. Byla vynalezena i aplikace jménem Messenger, která je určena pro mobilní telefony. Facebook je totiž úzce spojený s Messengerem. Na počítači můžete přes Facebook volat a posílat zprávy, na mobilu nikoliv. K tomu si právě musíte stáhnout zmiňovanou aplikaci Messenger. Není to ale nic složitého, stačí zavítat na Google Obchod Play a jednoduše aplikaci stáhnout.
 
Věková hranice pro založení facebookového profilu je 13 let, ale většina dětí si ho zakládá mnohem dříve, což může být docela problém. Děti ve světě sociálních sítí se totiž snadno stanou terčem různých online predátorů nebo kyberšikany.
Pro Dudlu napsala: Simona Holá | Editace: Andrea Bělohradská

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: