Co je podcast?

Už jste určitě slyšeli o podcastech. Pokud ještě ne, tento článek vám přiblíží trochu více do hloubky, co to vlastně ten podcast je. Podcasty poslouchá hodně lidí. Ať už mladí, nebo staří. Tady se věku meze v žádném případě nekladou. Cílem podcastu je donutit daného člověka se zamyslet nad daným tématem, případně inspirovat a motivovat ho. Většinou jsou podcasty motivačního typu - můžete poslouchat témata jako je seberozvoj, sebeláska, motivace a tak dále.
 
co-je-podcast
 
(Zdroj fotky: Freepik.com)
 
Ze zkušeností lidí, kteří poslouchají nebo poslouchali podcasty vím, že na člověka dokáží opravdu hodně zapůsobit. Já jsem taky jedna z těch, která si nějaký podcast občas poslechne - poslouchám výhradně seberozvojové podcasty, které mi už mnohokrát hodně pomohly se nad sebou zamyslet, inspirovat mě k dalšímu učení a rozvoji a motivovat mě. Právě podcasty jsou užitečná věc - mnohem užitečnější, než hraní počítačových her, nebo válení se u televize. Pokaždé vám totiž podcast něco dá a něco si z něj vezmete a odnesete - ať už je to cokoliv.

Já například poslouchám podcasty od Markety Frank - jak jinak, než seberozvojové, inspirační a motivační. Podcasty se většinou nachází na Spotify a jsou audio - zřídkakdy i s videem. Podcasty můžete ale nějaké najít, což je v dnešní době obrovská výhoda, pokud si Spotify z nějakého důvodu nechcete platit - protože je to placená služba, což každému taky nemusí úplně vyhovovat.

Pokud máte taky zkušenost jako já, že vás podcasty k něčemu inspirovaly a motivovaly, je to skvělé. Často se po poslechu podcastu totiž cítím plná energie a takzvaně "nakopnutá" - což je doslova účel podcastu. Proto jsem ráda, že v dnešní době podcasty někoho baví sdílet, vymýšlet a natáčet - často vám totiž přinesou jiný pohled na věc a pokud si ho vezmete k srdci, změnit i život.
 
Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si na Dudlu příslušenství k PC a notebooku:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení