UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak napsat průměr na klávesnici?

Nevíte, jak na počítači naťukat přeškrtnuté kolečko, označující matematický průměr? Kromě toho, že značku můžete nahradit písmenem d, existují i možnosti, jak správným způsobem napsat onen znak Ø, a o těch je tento článek. Dalším řešením může být, že ikonu někde na webu zkopírujete

jak-napsat-prumer-na-klavesnici

Jak na klávesnici napsat průměr? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak na klávesnici napsat znak průměr

  1. Možnost v nabídce Start - V levém dolním rohu počítače klepněte na políčko Lupa vedle nabídky START. Tam zadejte: Mapa znaků. Poté se objeví tabulka se všemi možnými symboly – a tedy i přeškrtnutého kolečka, které je na desátém řádku ve třetím sloupci.

  2. Průměr ve Wordu - Otevřete si dokument ve Wordu a stiskněte Vložení. Vpravo na horní liště pod značkou Rovnice se objeví řecké písmeno omega neboli prostorový úhel a hned u něj nápis Symbol. První diagram označuje znaménko pro průměr.

  3. Kombinací kláves - Na klávesnici klepneme na pole Windows a současně na písmeno R. Do právě otevřeného okna napíšeme „regedit”. Potvrdíme OK a Ano. To je však příliš složité, a tak vás tímto postupem nebudu zatěžovat.

  4. Průměr na anglické klávesnici - Nejprve musíme mít zapnutou anglickou klávesnici. To se dá udělat tak, že na klávesnici klikneme současně na Windows a mezerník.

darky-pro-ajtaky

Další možnosti

Další možností je, že si otevřete Tento počítač a kliknete na bílé ozubené kolečko v modrém čtverečku, nazvané Otevřít nastavení (nachází se nahoře). Poté dáte ikonu Čas a jazyk. Potom najedete na Jazyk a dole klepnete na Přidat jazyk. Vyberete možnost English (United Kingdom) = Angličtina (Spojené království) nebo English (United States) = Angličtina (Spojené státy). Nakonec kliknete na Další. Ještě je možné vybrat v pravém dolním rohu ikonku s počasím a v rozbaleném okně vpravo nahoře kliknout na Nastavení. Tam už jen stačí zvolit vámi preferovaný jazyk

Pro napsání znaku průměru na takto přepnuté klávesnici stiskneme levý alt a 0248 nebo alt a 0216 pro docílení většího znaménka.

Pro Dudlu napsala: Petra Sýkorová | Editace: Andrea Bělohradská

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: