Jak zrušit Facebook?

Možná už máte dost sociálních sítí, které „žerou” váš drahocenný čas, ale zároveň jsou lidským pomocníkem. Rozhodli jste se Facebook zrušit jednou provždy? V tom případě mám pro vás tipy na to, jak svůj účet deaktivovat natrvalo, ale i na určitou dobu.

jak-zrusit-facebook

Jak zrušit Facebook? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Deaktivace účtu × úplné zrušení facebookového profilu

Při deaktivaci jde o jakousi přestávku od sociálních sítí. Oprostíte se od Facebooku, na jak dlouho chcete, a až se rozhodnete svůj účet znovu obnovit, nebude s tím problém.

Pokud však Facebook zrušíte úplně, už nikdy nebude možnost ten samý účet aktivovat. Jestliže budete chtít tuto službu dále využívat, budete si muset založit nový uživatelský profil. 

Jak postupovat, když chci zrušit či pozastavit Facebook?

Přihlaste se do svého účtu a klepněte na trojúhelníček v pravém horním rohu (poslední ikona). Poté rozklikněte Nastavení a soukromí, Přehled soukromí a Vaše informace na Facebooku. Posléze najeďte myší na Odstraňte svůj účet a informace (silueta člověka s křížkem). 

Teď záleží, co chcete provést. Pokud se rozhodnete pouze svoji činnost na Facebooku dočasně přerušit, stiskněte Deaktivovat účet. Služba po vás následně bude chtít naťukat vaše heslo. Poté vám povolí Facebook pozastavit. Zprávy z chatu se odstraní i na Messengeru. Doporučujeme kliknout na Stáhnout informace, protože jinak o své obrázky a další obsah natrvalo přijdete. Dále je ikona s vámi spravovanými facebookovým stránkami. V případě, že se rozhodnete svou skupinu či stránku na Facebooku, kterou spravujete, zachovat, i když odejdete, přeneste tuto pravomoc na jiného uživatele stisknutím tlačítka Přidat správce nebo Upravit nastavení správců. Na konci stránky je modré okno Odstranit účet – na to klepněte, jestliže chcete Facebook natrvalo smazat.

Tato sociální síť je férová, a tak si můžete přečíst více informací o tom, co se stane, když zrušíte svůj facebookový účet. Například to, že pokud se do 30 dnů rozhodnete tento krok vrátit zpět, můžete svůj profil obnovit. Tím pádem o nic nepřijdete. Po uplynutí této doby však již nemáte šanci na opětovnou aktivaci účtu a vše se smaže. Zruší se i Messenger (na rozdíl od deaktivace účtu, kdy Messenger stále funguje). Aplikace, do kterých se přihlašujete přes Messenger, vám v případě, že Facebook pouze pozastavíte, nebudou bránit vstoupit a kdykoli můžete svůj účet obnovit.

Další způsoby, jak se nenechat ovládnout Facebookem

Někdy není nutné Facebook deaktivovat ani natrvalo rušit, ale postačí, když si vypnete rušivé vlivy. Zatrhněte si na telefonu možnost, aby vám nově příchozí zprávy a upozornění nevyskakovaly na displeji. Když se budete chtít podívat, zda vám někdo napsal, otevřete si pouze aplikaci Messenger. V případě, že chcete nahlédnout, co je na FB, jak zní zkratka Facebooku, nového, stačí kliknout na aplikaci Facebooku. 

Na počítači si zase dejte ultimátum, že když zapnete internet, nebudete zbytečně otevírat stránky, které zrovna nepotřebujete. Anebo až za odměnu, za splněnou práci. A držte se plánu, že nepřekročíte vámi stanovenou dobu maximálního povoleného času na sociálních sítích. Prokrastinaci opravdu nemáte zapotřebí, snižuje totiž výkonnost.

Pro Dudlu napsala: Petra Sýkorová

Vyberte si na Dudlu příslušenství k PC a notebooku:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení