UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak poslat anonymní e-mail?

Mnoho lidí si neví rady, když potřebuje poslat anonymní email, ať už je to z jakéhokoliv důvodu. Možná potřebujete někomu něco sdělit a stydíte se to říct osobně. Nebo nemáte možnost to říct osobně. A nevíte, jak to vlastně udělat, i když v konečném výsledku je to ale úplně jednoduché. Stačí si přece založit anonymní email. A jak to udělat? To se právě dozvíte v tomto článku.

jak-poslat-anonymni-email

Jak napsat anonymní e-mail? (Zdroj fotky: Freepik,com)

Jak založit anonymní e-mail?

V podstatě je to opravdu velmi jednoduché. Stačí se podívat na stránku Seznamu a vpravo kliknout na „založit nový e-mail“. Přesune vás to do okýnka, kde si zvolíte doménu e-mailové adresy (vaše jméno@seznam.cz). Můžete si zvolit i variantu @email.cz nebo @post.cz).

Poté vyplníte svoje heslo. Mělo by být dlouhé, aby se do vám do e-mailu nikdo nedostal a nenaboural. Heslo si můžete zapsat někam na papír, abyste ho nezapomněli. Ještě vám zbývá vyplnit rok narození a jestli jste muž, žena a nebo jiné. Poté zaškrtnete souhlas s podmínkami užití a máte vytvořený nový e-mail. Je ale důležité to, že pokud chcete být anonymní, měli byste si zvolit nějakou adresu s doménou, která neprozradí kdo jste. Například já bych si třeba zvolila adresu everythingisfine@seznam.cz, kdybych opravdu chtěla být anonymní.

darky-pro-ajtaky

Pak už můžete napsat anonymní e-mail tomu, komu chcete. Nicméně pokud si chcete založit anonymní e-mail za účelem urážení a pomluv, tak to raději ani nedělejte. Nikdy nevíte, komu tím vlastně můžete ublížit a jak velkým způsobem. Anonymní e-mail je dobrý k tomu, abyste sdělili danému člověku to, co se mu bojíte říci do očí (například protože se stydíte), urážky ale opravdu nejsou na místě a rozhodně nejsou ani trochu vhodné. Proto prosím zvažte, co chcete danému člověku poslat, abyste mu ve výsledku nějak neublížili a aby potom třeba neměl depresi nebo trauma z toho, že ho někdo uráží a nadává mu.

Další možnost 

Druhá varianta čemu se také říká anonymní e-mail je metoda, kdy potřebujete oslovit více respondentů najednou, ale zároveň si nepřejete, aby oslovení uživatelé věděli koho se zpráva týká. Celý trik spočívá v tom, že do řádku "Komu" dáte svůj vlastní e-mail a do "Skrytá kopie" vypíšete všechny mailové adresy, které chcete jednou zprávou hromadně oslovit. Dotyčným pak e-mail dorazí, ale nezjistí kdo všechno byl v rámci komunikace osloven a pokud dají odpovědět, tak zprávu obdrží jen odesilatel.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá | Editace: Andrea Bělohradská

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: