Jak napsat na klávesnici otazník?

Jak napsat na klávesnici otazník? Je to velmi jednoduché. Pokud máte nastavenou českou klávesnici (vpravo dole na monitoru máte ikonku CS), stačí stisknout shift + klávesu, na které jsou zpravidla tyto tři znaky < ? , (tedy vpravo vedle M). Většina počítačů to má nastavené takhle na klávesnici. Alternativa v ASCII kódu je levý Alt+63. A jaké jsou další možnosti?

jak-napsat-na-klavesnici-otaznik

Jak napsat na klávesnici otazník? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak se píše otazník na klávesnici?

I dnes se najde spousta lidí, kteří neovládají počítač. V dnešním článku si tedy podrobně rozebereme, jak napsat na klávesnici jednoduše znak otazníku. (?)

Otazník je interpunkční znaménko, které používáme zejména tehdy, když chceme vytvořit větu tázací. I když se pro někoho může zdát, že napsat otazník na klávesnici je hodně těžké, je to opravdu jenom mylné zdání, ve skutečnosti je to velice jednoduché. A na výběr je hned několik variant, jak otazník můžeme napsat.


darky-pro-ajtaky


  1. Zkopírovat znak otazníku (?)

    Nejjednodušší variantou je zadat si do google.com napsat "otazník" a zkopírovat tento znak (v tomto případě je to tedy znak otazníku na klávesnici). To je tedy tou nejjednodušší variantou pro ty, kteří se příliš nevyznají v počítačích a jak napsat na klávesnici určité znaky. (konkrétně tedy otazník).

  2. Česká klávesnice

    Pokud máte nastavenou českou klávesnici (vpravo dole na monitoru máte ikonku CS), stačí stisknout shift + klávesu, na které jsou zpravidla tyto tři znaky < ? , (tedy vpravo vedle M). Většina počítačů to má nastavené takhle na klávesnici. Alternativa v ASCII kódu je levý Alt+63.

  3. Anglická klávesnice

    Pokud máte nastavenou anglickou klávesnici (vpravo dole na monitoru máte ikonku EN), stačí stisknout shift + klávesu, na které jsou zpravidla tyto čtyři znaky ? _ / - (tedy třetí zprava od M). Alternativa v ASCII kódu je levý Alt+0191.


Pro Dudlu napsala: Simona Holá | Editace: Andrea Bělohradská

Vyberte si na Dudlu příslušenství k PC a notebooku: