UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak zjistit kdo je připojen na wifi?

Wi-Fi je bezdrátová síťová technologie, která umožňuje elektronickým zařízením komunikovat pomocí rádiových vln. Wi-Fi využívá rádiová pásma 2,4 gigahertzů (12 cm) UHF a 5 gigahertzů (6 cm) SHF ISM.

jak-zjistit-kdo-je-pripojen-na-wifi

 Jak zjistit, kdo je připojený na moji wifi síť? (Zdroj fotky: Freepik.com)

K čemu se používá Wi-Fi?

Wi-Fi se často používá místo kabelového připojení, aby se ušetřily náklady nebo zvýšila flexibilita, nebo když není možné vést dráty mezi dvěma body. Typické aplikace zahrnují soukromé domy, pracoviště, školy, knihovny, univerzity a nemocnice.

Marketingový termín "bezdrátové připojení" vznikl proto, že tato technologie byla poprvé použita ke vzniku v rádiové komunikaci. Název "Wi-Fi" je ochranná známka registrovaných organizací Wi-Fi Alliance, která se vztahuje na veškeré použití technologií IEEE 802.11.

Aby bylo možné splnit normu této ochranné známky a aby bylo jasné, že Wi-Fi není jen název s ochrannou známkou, ale skutečný průmyslový standard, vytvořila Wi-Fi Alliance novou organizaci s názvem Wi-Fi Alliance Trade Association (WFTO), která má řídit propagaci produktů WLAN.

V současné době existuje na celém světě přibližně 1 milion hotspotů, které nabízejí bezplatný veřejný přístup k internetu.

darky-pro-ajtaky

Jak zjistit, kdo je připojen k vaší Wi-Fi

Pokud máte doma bezdrátovou síť nebo pracujete v kanceláři, můžete s veřejnou Wi-Fi pomocí jednoduchého triku zjistit, která zařízení jsou k ní připojena. Lze to zjistit v systémech Windows 10, Windows 7 a 8, Mac OS X a Linux.

Zde je návod, jak na to:

1. Otevřete příkazový řádek v systému Windows - klikněte na tlačítko Start, zadáte příkaz "" a do vyhledávacího řádku zadáte cmd a stisknete klávesu Enter.

2. Proveďte okno příkazového řádku a zadejte "netsh wlan show profiles" (bez uvozovek) a stiskněte klávesu Enter. Zobrazí se seznam všech bezdrátových sítí, které váš počítač v současné době zná - včetně jejich názvů a adres MAC.

Adresa MAC je jedinečný identifikátor výrobce přidělený každému zařízení, které se připojuje k síti (například každý iPhone ji má). Všechna připojená zařízení uvidíte, i když právě nemají přístup k internetu, protože jsou stále připojena prostřednictvím Wi-Fi k místní síti.

Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová | Editace: Andrea Bělohradská

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: