UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je to wifi?

Wifi - toto téma řeší v dnešní době každý. ,,Máš funkční wifi? Řekneš mi svoje heslo od wifi?" Bez wifi si prakticky dnes už nedokážeme představit život a každá domácnost ji má. Díky wifi připojení (tedy internetovému připojení) můžeme pracovat, sledovat svoje oblíbené filmy, studovat, vyhledávat informace, být na sociálních sítích a podobně.

co-je-to-wifi
(Zdroj fotky: Freepik.com)

V dnešní moderní době je to tak, že většina lidí nedokáže bez wifi připojení vydržet ani den. Není se čemu divit - dnes už jsme si totiž na možnost wifi internetového připojení plně zvykli, avšak dříve to tak rozhodně nebylo.

Dříve lidé žili i bez wifi připojení a nějak to zvládali. Je ale faktem, že wifi připojení má také spoustu svých výhod, které by zde stály za to, abychom si je společně zmínili.

Díky wifi připojení se dostanete na internet a ten vám poskytne velké možnosti. Na internetu lze dělat prakticky cokoliv. Jak už jsem zmínila - sledovat videa, filmy, poslouchat hudbu na Youtube, vyřizovat věci do práce či do školy. Doba už tak pokročila, že někteří už mají prakticky možnost pracovat na 100 % z domova, což je úžasné!

prislusenstvi-na-mobil

Představa, že pracujete z domova, je velice lákavá a s wifi připojením se vám tenhle sen právě může splnit. Takže můžeme na tomto příkladu i vidět, k čemu je wifi připojení užitečné. Dále jsem zapomněla zmínit, že díky wifi připojení můžeme také bezplatně komunikovat se svými přáteli, rodinou a známými přes sociální sítě (například Facebook, Whatsapp, Instagram a podobně).

Takže je mnohem výhodnější zavolat někomu přes takzvaný Messenger, než mu volat z normálního mobilu za kredit (alespoň mně to tak přijde). Samozřejmě pokud v tu dobu přístup na wifi připojení nemáme, pak musíme sáhnout po klasické variantě a zatelefonovat za kredit přes mobil. Přesto je ale wifi připojení v dnešní době vynálezem.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: