UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak zrušit účet Microsoft?

Účet microsoft vám umožní přístup k oblíbeným produktům a službám od Microsoftu, a to díky jednomu přihlášení. Není to jen Windows, programy Office nebo Skype, ale i spousta dalších. A to vše s maximálním zabezpečením. V některých případech vám už třeba účet Microsoft nevyhovuje a rozhodli jste se ho dále nevyužívat. Jak ho zrušit?

jak-zrusit-ucet-microsoft

Jak zrušit microsoft účet? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak zrušit účet u Microsoft

V případě, že jste se rozhodli zrušit váš účet u Microsoftu, bude se vám hodit následující návod. A v případě, že jste nerozhodní, tak si budete moci vše ještě během následujících 2 měsíců rozmyslet.

  1. Jako první krok proveďte přihlášení do vašeho účtu. Následně se vám zobrazí stránka, na které si máte zkontrolovat, že se skutečně jedná o účet, který si přejete zrušit. Po důkladné kontrole a odkliknutí budete přesměrováni na stránku s uvedeným seznamem, o které všechny služby přijdete, pokud se opravdu rozhodnete váš účet microsoft zrušit. V tuto chvíli si ještě případné zrušení či nezrušení můžete rozmyslet.

  2. Pokud jste se opravdu rozhodli pro zrušení, pak je nutné uvést důvod vašeho rozhodnutí. V nabídce si můžete vybrat důvody jako sloučení více účtů, používání jiného účtu, napadnutí účtu hackerem, nechcete již žádný účet u Microsoftu, anebo váš důvod není v seznamu uveden.

  3. Poté zaškrtněte seznam veškerých služeb z nabídky, potvrďte a objeví se zpráva, že váš účet bude uzavřen po uplynutí 60 dnů.

darky-pro-ajtaky

Výhodou je, že po tyto 2 měsíce se můžete kdykoliv k vašemu účtu vrátit a celé zrušení tak stornovat. V případě, že se rozhodnete tento váš účet znovu otevřít, stačí se jen do něj přihlásit a budete informováni o tom, že pokud kliknete na „znovu otevřít účet“, pak se proces mazání ruší. V případě, že na tlačítko nekliknete, pak dále běží daná 60denní lhůta, po jejímž skončení se účet Microsoft definitivně smaže.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková | Editace: Andrea Bělohradská

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: