UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jídelní misky

Jídelní miska

Miska je vášeň. Tedy alespoň pro mě. Tradičně lidé konzumují z misky různé pochutiny. Večer u televize slané brambůrky, olivy a oříšky. Méně často už polévku. Můj přítel je například zapřisáhlý odpůrce servírování polévky do misky, vždycky pouze polévkový talíř. Asi to souvisí s tím, že mi klade na srdce, že uvařím-li jídlo, podávám ho obvykle moc horké, což miska udrží ještě o chvíli déle.

Ale zpátky ke mně. Já bych se naopak obešla skoro bez jakéhokoliv servírovacího nádobí kromě misek. Posnídám cereálie z mé oblíbené tyrkysové mističky, k svačině si nakrájím jablko a banán do misky sněhobílé porcelánové, aby barevné ovoce vyniklo. K obědu si dám asijskou ostrou polévku do misky černé barvy. Když říkám ostrou, myslím pořádně pálivou, aby mi jí děti neujídaly. K večeři italské rizoto pro změnu podávám opět do misky, tentokrát veselé puntíkaté.

V líných dnech, kdy se mi nechce nic, misky nestřídám. Pouze jednu a tu samou opláchnu a suverénně ji plním dalšími a dalšími denními chody. Moje děti už v tom jedou také. Každé z nich má svou speciální misku, na kterou postiženi stejným „miskomilstvím“ jako já, nedají dopustit. Začalo to miminkovskou plastovou mini-mističkou s roztomilým obrázkem. Když začaly jíst samy lžičkou, bylo třeba pořídit mističku opatřenou protiskluzovým páskem. Dnes mají misky stále nerozbitné a k tomu vhodné k ohřevu v mikrovlnné troubě. Což už jedno z nich zvládne samo. Hurá.

Miska je zkrátka pro mě základem pohodlného domácího vaření a konzumace jednoduchého jídla. No řekněte: Jak chcete na gauči jíst příborem a z talíře? Naopak, pokud jdu do restaurace nebo se sejdeme celá rodina u slavnostního stolu, velmi ráda se najím jako člověk. Přes práh všední líné každodennosti mi však řádné stolování nesmí. Asi už tušíte, že na misky a mističky máme doma speciální vyhrazený piedestal, na němž se těsná pěkná řádka mých favoritů. Ostatně, někdo sbírá boty, jiný známky a já. Ale, vždyť už víte…

Pro Dudlu napsala: Veronika Hendrychová

Prohlédněte si kompletní nabídku gadgetů:

Víte, že nákupem jídelní misky na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás kuchyňské misky nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

nadobi-deti-detske

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z: Jídlo, recepty, food blog