UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak nakreslit ježka?

Někdo by si mohl říct, že nakreslit ježka bude asi složité. Ono na tom ale nic složitého není, nemusíte se vůbec bát. Stačí se jen zdokonalovat v malování a ono to půjde a vy se budete jen zlepšovat a zlepšovat. Prvně si ale prozradíme něco o ježkovi – nějaké informace, které by vás mohly zajímat, nebo jste se už s nimi setkali a zaujaly vás.

jak-nakreslit-jezka

Jak nakreslit ježka? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Už odmalička jsem slýchávala, že ježek na svých bodlinách nosí jablíčka. Dá se říct, že to je ale takový mýtus pro děti, který není pravdivý. Ježek se všem vybaví svými bodlinami a ostny, které nás píchají.

A jak se tedy takový ježek vlastně kreslí?

Vlastně úplně jednoduše. Začneme nákresem ježka. Uděláme mírný oblouček a dále pokračujeme tím, že kreslíme plno trojúhelníčků, které mají značit bodliny ježka. Je na vás, jak velkého ježka si namalujete. Až budete s bodlinkami hotovi, uděláme ocásek ježka a začneme kreslit jeho tlapičky. Tlapičky kreslíme podobně jako bodliny, akorát ty trojúhelníčky na jedné tlapce budou tři.

vytvarna-vychova

Potom uděláme opět mírný oblouček a zase nakreslíme tlapku se třemi trojúhelníčky (trojúhelníčky mají mimochodem znázorňovat drápy ježka). Ke konci zbývá už jen udělat čumák ježka jako jeden velký protáhlý trojúhelník a na něm černou tečku, jako čenich. A ježek je nakreslený, stačí ho teď už jen vybarvit a pokud chcete, můžete mu čárkami na hřbetu dokreslit vevnitř ještě další ostny. Samozřejmě jen pokud chcete, pokud nechcete, nemusíte. A do obličeje ježka ještě vkreslíme oko jako černou tečku a že se usmívá (nerovnou čárku)

. Samozřejmě ještě pod ježkem můžeme nakreslit nějakou trávu, přece jenom samotná kresba ježka vykrývá více než půlku papíru, ale s pozadím (jako je třeba tráva, zmiňovaná jablka) je kresba daleko hezčí a autentičtější. Navíc kresba působí i lepším dojmem a více profesionálně, ale to už je na každém z nás, jak si ji dokreslíme.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si kreativní potřeby:

Pokračujte v čtení blogu: