Jak nakreslit ježka?
Někdo by si mohl říct, že nakreslit ježka bude asi složité. Ono na tom ale nic složitého není, nemusíte se vůbec bát. Stačí se jen zdokonalovat v malování a ono to půjde a vy se budete jen zlepšovat a zlepšovat. Prvně si ale prozradíme něco o ježkovi – nějaké informace, které by vás mohly zajímat, nebo jste se už s nimi setkali a zaujaly vás.
Jak nakreslit ježka? (Zdroj fotky: Freepik.com)
Už odmalička jsem slýchávala, že ježek na svých bodlinách nosí jablíčka. Dá se říct, že to je ale takový mýtus pro děti, který není pravdivý. Ježek se všem vybaví svými bodlinami a ostny, které nás píchají.
A jak se tedy takový ježek vlastně kreslí?
Vlastně úplně jednoduše. Začneme nákresem ježka. Uděláme mírný oblouček a dále pokračujeme tím, že kreslíme plno trojúhelníčků, které mají značit bodliny ježka. Je na vás, jak velkého ježka si namalujete. Až budete s bodlinkami hotovi, uděláme ocásek ježka a začneme kreslit jeho tlapičky. Tlapičky kreslíme podobně jako bodliny, akorát ty trojúhelníčky na jedné tlapce budou tři.
Potom uděláme opět mírný oblouček a zase nakreslíme tlapku se třemi trojúhelníčky (trojúhelníčky mají mimochodem znázorňovat drápy ježka). Ke konci zbývá už jen udělat čumák ježka jako jeden velký protáhlý trojúhelník a na něm černou tečku, jako čenich. A ježek je nakreslený, stačí ho teď už jen vybarvit a pokud chcete, můžete mu čárkami na hřbetu dokreslit vevnitř ještě další ostny. Samozřejmě jen pokud chcete, pokud nechcete, nemusíte. A do obličeje ježka ještě vkreslíme oko jako černou tečku a že se usmívá (nerovnou čárku)
. Samozřejmě ještě pod ježkem můžeme nakreslit nějakou trávu, přece jenom samotná kresba ježka vykrývá více než půlku papíru, ale s pozadím (jako je třeba tráva, zmiňovaná jablka) je kresba daleko hezčí a autentičtější. Navíc kresba působí i lepším dojmem a více profesionálně, ale to už je na každém z nás, jak si ji dokreslíme.
Pro Dudlu napsala: Simona Holá