UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak nakreslit netopýra?

Netopýr je poměrně známé zvíře. Pro někoho méně, pro někoho více. Většina lidí se netopýrů bojí pro jejich vzhled. Z mého pohledu jsou netopýři děsivá, ale velmi zajímavá zvířata. Jsou aktivní především v noci.

jak-nakreslit-netopyra

Jak nakreslit netopýra? (Zdroj fotky: Freepik.com)

V dnešním článku si ale vysvětlíme a probereme, jak nakreslit netopýra. Existuje několik způsobů, jak můžete nakreslit netopýra. Jsou způsoby lehčí a těžší. My si dnes zde jeden podrobně vysvětlíme. První a nejlehčí způsob: Obyčejný obrys a nákres netopýra – úplně jednoduché

Takový obyčejný nákres netopýra je určitě ze všech nejlehčí. Začneme tedy s kresbou hlavy netopýra. Tu docílíme tak, že namalujeme jeden trojúhelník, za ním úzkou čáru a zase trojúhelník, což v našem případě znázorňuje uši netopýra. Dále pokračujeme tak, že si nakreslíme křídla netopýra – tudíž uděláme mírné obloučky z obou stran a na křídlech jeden trojúhelníček.

vytvarna-vychova

Dále potom zbývá už jen dodělat tělo netopýra – kreslíme obloučky tak, aby jejich konce směřovaly do trojúhelníčků. Na konci jen uděláme z každé strany jeden zakulacený oblouček – to má značit nohy netopýra a trojúhelník – konec jeho ocásku. Tím pádem máme nákres netopýra hotový a dovnitř můžeme podle preferencí ještě dokreslit oči netopýra, pusu a nos – jelikož je to přece jen dětštější kresba.

Záleží samozřejmě na vás, samozřejmě oči ani pusu dokreslovat nemusíte, jestli nechcete. A dobré by také bylo, kdybyste kolem netopýra dokreslili nějaké pozadí – to znamená nějaké tmavší, protože netopýr je přece nejaktivnější v noci. To znamená, že mu tam můžete dokreslit třeba pavučiny a za ním svítící měsíc a domy okolo. Kresba bude vypadat lépe a bude i působit autentičtějším dojmem, takže to nebude jen „obyčejný nákres netopýra“. Doporučovala bych tuto kresbu určitě zkusit, jelikož není vůbec těžká a myslím, že se vám povede!

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si kreativní potřeby:

Pokračujte v čtení blogu: