UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak nakreslit slona?

Říkali jste si, že jste s kreslením teprve na začátku, ale už byste chtěli zkusit něco, co se vám samotným bude jako kresba líbit? Dneska jsem si pro vás připravila takový jednoduchý návod, jak nakreslit slona. Jdeme na to!

jak-nakreslit-slona

Jak nakreslit slona? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Spousta lidí si vlastně může říct, že nakreslit slona je vlastně složité, ale ono na tom nic moc není a je to v podstatě úplně jednoduché. Začneme tím, že si nakreslíme první velký oblouček, který má symbolizovat ouško slona (velký proto, že slon má hodně velké uši). Pak bude následovat krátká čára, která spojuje uši a nakreslíme ucho prakticky stejným způsobem, jako předtím. Zbývá nám ještě nakreslit nohy slona. Dvě přední a dvě zadní (na kterých sedí). Od uší vedeme rovnou čáru dolů a potom uděláme velký oblouček, který spojíme dohromady.

vytvarna-vychova

Takhle stejně (stejným způsobem) nakreslíme všechny nohy (dohromady tedy 4 nohy). Poté už jen stačí slonovi domalovat z obličeje dlouhý chobot (podobného tvaru, jako když si třeba představíte mrkev – takže tvar mrkve – takový jakoby obdélníkový tvar, ale řekla bych jemně zakulacený). Dále dokreslíme slonovi oči (ve tvaru kolečka), nad nimi řasy, pusu a obočí slona. Je to dětská kresba, takže je potřeba při ní zapojit trochu fantazie. Na závěr ještě slonovi můžeme dokreslit mašličku ve tvaru dvou takových spojených šátečků (pokud ji tam dokreslíme, tak to tedy bude holčička – slonice).

Nakonec stačí celou kresbu vybarvit. Slon může mít opravdu jakoukoliv barvu, protože jak už jsem se předtím v polovině článku zmiňovala, toto je vyloženě dětská kresba a můžeme tedy popustit fantazii na takové uzdě, jakou chceme a sami si zvolíme. Za normálních okolností ne, protože slon má zákonitě šedou barvu, ale v tomto případě to vůbec nevadí. Je to každého kresba, takže si prostě může zvolit barvu jakou chce a je to.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si kreativní potřeby:

Pokračujte v čtení blogu: