Jak nakreslit postavu?

Určitě jste už někdy minimálně jednou otevřeli toto téma sami pro sebe, pokud se tedy malování a kresbě více věnujete a chtěli byste svoje znalosti ohledně tohoto téma rozšířit. Nakreslit postavu není zase až tak složité. Kreslit ji můžeme mnoha způsoby, my si tady dnes v tomto článku rozebereme jeden nápad, jak se taková postava může vůbec kreslit. 

jak-nakreslit-postavu

Jak nakreslit postavu? (Zdroj fotky: Freepik.com)

První typ bude lehčí - to je vyloženě kresba určena pro ty, kteří chtějí nakreslit postavu rychle, jednoduše a moc se tím nechtějí dále zaobírat a vyladit jednotlivé detaily na postavě. Druhý typ postavy je trošku složitější, více se zde kreslí dané detaily oné postavy a kresba samozřejmě nevypadá ledabyle, zatímco u prvního typu je to jenom prostě holý nákres. Nicméně ten si zde nebudeme ukazovat, pouze první. Začneme tedy s malbou prvního typu postavy. 

První typ postavy - jak se kreslí 

První typ nákresu holé postavy je úplně jednoduchý a zvládne ho i dítě v mateřské školce, kde většinou takhle I postavu kreslí. Začneme tím, že si uděláme jedno kolečko (to nám bude znázorňovat hlavu). Poté si ke kolečku uděláme od hlavy svislou čáru dolů, to má tedy značit celé tělo (ano, je to opravdu primitivní nákres a zvládne ho úplně každý, to už jsem ale zmiňovala). Poté od svislé čáry nakreslíme dvě křivé čáry po obou stranách (v našem případě toto budou ruce) a prsty na nich (dalších pět křivých čar po každém boku, které vycházejí ze křivých čar, které jsou ruce).

vytvarna-vychova

Co nám ještě zbývá, jsou nohy postavy a ty uděláme opět více dole (značí je křivé čáry po obou stranách). Dále je ještě možné k postavě domalovat obličej (takže do kolečka uděláme malé tečky jako oči, pod ně znázorníme čárkou nos a pusu menším obloučkem). Tím pádem máme tudíž jsme nejjednodušší typ postavy nakreslili, což je skvělá zpráva. Pokud se věnujete malování, určitě zkuste postavu nakreslit i vy. 

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si na Dudlu školní a pomůcky pro výtvarnou výchovu: